yan etkileri – deliryum

deliryum ve tedavi etmek ya da onu yönetmek için en iyi yolu nedenlerini belirlemek için sevdiğiniz kişinin doktorunuzla konuşun.

Deliryum bilinci değişiklikleri, düşünme, muhakeme, uyku desenleri, yanı sıra davranışı içerir karışık ruh halidir. deliryum ömrü sonunda olabilir rağmen, deliryum birçok bölüm ilaç ya da dehidratasyon neden ve geri dönüşümlüdür vardır.

deliryum belirtileri genellikle kısa bir süre içinde (saatler veya günler içinde) aniden ortaya çıkar ve gelip gidebilir. deliryum, depresyon ya da demans karıştırılabilir olsa da, bu koşullar farklıdır ve farklı tedaviler vardır.

deliryum üç ana türleri şunlardır

Sağlık ekibiniz tedavi edilebilir, böylece deliryum neyin neden olduğunu bulmak için çalışacaktır. deliryum nedenleri içerebilir

bunu önlemek ya da daha çabuk tedavi edilmesine olanak verebilir deliryum için bu risk faktörlerinin olan biri erken izlenmesi.

deliryum neden değişiklikler karar etkilenir, özellikle kanserli kişiye aile fertleri için üzücü ve tehlikeli olabilir. deliryum olan kişiler daha düşme olasılığı onların mesane ve / veya bağırsaklarını kontrol edemiyoruz ve susuz olma olasılığı daha yüksek olabilir. Onların karıştı devlet zor onların ihtiyaçları hakkında başkalarıyla konuşmak ve bakımı ile ilgili kararlar yapabilir. Aile üyeleri karar verme daha fazla yer gerekebilir.

deliryum ile ilgili semptomları tedavi etmek için alınabilecek adımlar şunlardır

Delirium üzerinde özet risk faktörleri, tanı, tedavi, aile ve sağlık çalışanları için destekleyici bakım yaklaşımları içeren, durumu hakkında daha fazla bilgi sağlar. hasta veya sağlık meslek sürümünü görüntüleyebilirsiniz.

sorulacak soruların bir listesini yaparak ziyaret için hazırlayın. listenize bu soruları eklemeyi düşünün