Yan etkiler: Cinsel ve doğurganlık problemleri (erkek)

Birçok kanser tedavileri bir erkeğin doğurganlık ve cinsellik değişikliklere neden olabilir. Bu tedaviye başlamadan önce ne olacağını öğrenmek için doktorunuzla konuşmak önemlidir.

Birçok kanser tedavileri ve bazı kanser türleri, cinsel ve doğurganlık lı yan etkilere neden olabilir. Eğer bu sorunları olup olmadığını tedavi (ler) aldığınız tedavinin anda yaş ve ne kadar süre tedavi vardı bu yana olmuştur türüne bağlıdır.

Tedaviye başlamadan önce size önerilen tedavi, doğurganlığı nasıl etkileyebileceğini öğrenmek önemlidir. Birçok erkek de yararlı onlar tedavi sırasında olabilecek cinsel sorunlar hakkında kendi doktor veya hemşire ile konuşmak bulabilirsiniz. bu konular hakkında öğrenmek sizin için en iyi olan kararlar vermenize yardımcı olacaktır.

Eğer alıcı olacak tedavinin türüne göre ne öğrenmek için sağlık ekibi ile tedavi konuşma başlamadan önce. hakkında sorularınızı almak

sorulacak soruların bir listesini yaparak ziyaret için hazırlayın. listenize bu soruları eklemeyi düşünün

Cinsel Sağlık ve Cinsellik-İlgili Sorular

Doğurganlık-İlgili Sorular

radyasyon terapisi gibi kanser tedavilerinin neden olduğu cinsellik ve doğurganlık değişiklikleri yönetmek için ipuçları dinleyin. (Tür: MP3 | Saat: 03:19 | Boyut: 3.1MB) Görünüm Transkript

Anlatıcı neler erkekler radyoterapi nedeniyle cinsellik ve doğurganlık değişiklikleri yapabilirsiniz.

radyasyon tedavisi cinsel yaşam etkileyebilir almak nasıl merak ediyor musunuz? Bütün erkekler cinsellik olası değişiklikler hakkında bilgi edinmek için bu parçayı dinleyebilirsiniz. Pelvik bölgeye radyoterapi almak erkekler için bu tür testis veya prostat gibi, Ross da doğurganlık değişiklikler bahsedeceğiz. Şimdi de dinleyelim.

Ross Ben radyoterapi almak bütün insanlara yararlı olabilir cinsellik hakkında bazı genel bilgiler açmak istiyorum.

Ben erkeklerden olsun en sık sorulan sorulardan biri de “Ben radyoterapi sırasında seks miyim?” Dir İyi haber erkeklerin çoğu kendi tedavisi sırasında seks yapmak devam edebilirsiniz. Ancak, bu sizin için iyi olduğundan emin olmak için doktorunuzla kontrol etmek en iyisidir.

Diğerleri “radyasyon tedavisi sırasında düşük cinsel dürtü var normal mi?” Diye sorarlar Ve cevap evet de. Eğer seks yapmak fiziksel olarak mümkün olabilir süre Yani, sadece bunun gibi hissediyorum olmayabilir. Çocuklar, kendinize kolay olacak. Çok endişeli, yorgun ya da tedaviden ağrı olabilir.

ilişkide bulunmadan başka kapattığınızda eşiniz ile kalmak alabilir birçok adımlar vardır. Böyle holding sarılma ve sarılma gibi iyi hissettiriyor dokunmadan ne tür birlikte anlayabilirsiniz. Ayrıca fiziksel olmadan yakın kalabilirler. Birlikte müzik dinlerken veya yürüyüşler alarak ve ellerini tutarak birçok çiftler bağ.

Şimdi pelvise radyoterapi alıyorsanız erkeklerden sorular.

Bunlar genellikle radyasyon tedavisi sonrası olabilir ne gibi değişiklikler bana sor. Tabii ki, bu kişiden kişiye değişir ve kanser türü tedavi edilen bağlıdır. İşte biz biliyoruz ne

Birçok erkek sorunları radyoterapi sonrası seks yok. diğer erkekler için, radyasyon tedavisi daha zor olsun ya da ereksiyon tutmak için yapabilirsiniz. Bu değişiklikler radyasyon tedavisi tamamladıktan sonra, yavaş yavaş meydana gelebilir. ne bekleyebilirsiniz öğrenmek için doktor veya hemşire ile konuşun.

Ben de onlar ileride çocuk sahibi olsun veya olmasın hakkında pelvise radyasyon alma erkeklerden sorularını alırsınız. Ben onların doktor ile konuşmak önemli olduğunu söyle. Daha sonra çocuklar için planlamak için şimdi yapabileceğiniz şeyler vardır. Doktorunuz sperm bankacılığı hakkında sizinle konuşmak ya da bir doğurganlık uzmanı başvurabilirsiniz.

Biz bilgi çok kapalı, bu yüzden ana noktaları üzerinde gidelim ettik

Eğer varsa kanser türüne bağlıdır ederken Birincisi, tedavi sırasında seks devam olasıdır. Ancak, bazı erkekler de bu süre içinde düşük cinsel dürtü olduğunu bulmak.

pelvise radyasyon almak erkekler için bazı zor olsun ya da ereksiyon tutmak için bulabilirsiniz. Bu değişiklikler radyasyon tedavisi tamamladıktan sonra yavaş yavaş ortaya çıkabilir.

pelvise radyoterapi alan bazı erkekler hala bir kadın yapabilmekteyiz hamile ama bazıları değildir. Eğer pelvise radyasyon alıyorsanız ve daha sonra çocuk sahibi olmak istiyorum Tedaviye başlamadan önce Yani, doktorunuzla konuşun. Doktorunuz size şimdi veya bir doğurganlık uzmana başvurun yapabilecekleriniz hakkında bilgi edinmenize yardımcı olabilir. Bazı erkekler, daha sonra kullanmak üzere bir sperm bankasına spermlerini yerleştirin.

Son olarak, sana verebileceğim en iyi tavsiye ilgili tüm tedavi seçenekleri öğrenmektir. herhangi bir yan etkisi hakkında değildir. Ve sorunlar veya sorular gelip olarak eşinizle ve doktorunuzla konuşmaya devam et.