Yaban muzu poleni alerjen özütü

Ragweed polen alerjen özütü, ciddi ve bazen hayatı tehdit eden alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Şiddetli ya da kontrol edilemeyen astım varsa, yırtıcı kuş polen alerjeni ekstratını kullanmayın. Yırtıcı polen alerjen özütünün ilk dozunu aldıktan sonra doktorunuz sizi en az 30 dakika boyunca yakından izleyecektir. Alerjik reaksiyon durumunda doktorunuz size başka bir ilaç (epinefrin) vermelidir. Nasıl ve ne zaman kullanacağınızı bildiğinizden emin olun. Bir beta bloker kullanıyorsanız doktorunuza söyleyin (örn. Metoprolol). Epilefrin beta bloker kullanıyorsanız iyi çalışmayabilir. Herhangi bir soruyu veya endişenizi doktorunuzla tartışın.

Yaban mersini poleninin neden olduğu alerjileri tedavi etmek.

Ragweed polen alerjen özütü bir alerjen özütüdür. Tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyor.

Bunlardan herhangi biri geçerli ise hemen doktorunuza veya sağlık uzmanınıza başvurun.

Bazı tıbbi durumlar yaban mersini polen alerjen özütü ile etkileşime girebilir. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, özellikle aşağıdakilerden herhangi biri sizin için geçerliyse, doktorunuza veya eczacınıza bilgi verin

Bazı İLAÇLAR, yaban muzu polen alerjen özütü ile etkileşim halinde olabilir. Bununla birlikte, şu anda ragweed polen allerjeni ekstraktı ile spesifik bir etkileşim bilinmemektedir.

Eğer ragweed poleni allerjen ekstraktı aldığınız diğer ilaçlarla etkileşime geçip geçmediğini sağlık bakım uzmanınıza sorun. Herhangi bir ilacın dozunu başlatmadan, durdurmadan veya değiştirmeden önce doktorunuza danışın.

Yaban mersini polen alerjen özünü doktorunuzun talimatına uygun olarak kullanın. Tam dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etikete bakın.

Yaban mersini polen alerjen özütünün nasıl kullanılacağı konusunda sağlık uzmanınıza herhangi bir sorunuz.

Bütün ilaçlar yan etkilere neden olabilir, ancak birçok insanın yan etkisi yoktur. ORTAK yan etkilerin çoğunun devam etmesi veya rahatsız olması durumunda doktorunuza danışın

Kulak, ağız veya dilde kaşıntı; Ağızda uyuşma veya karıncalanma; Boğaz tahrişi.

Şiddetli alerjik reaksiyonlar (kızarıklık, ürtiker, kaşıntı, solunum güçlüğü, göğüs veya boğazda gerginlik, ağız, yüz, dudaklar, boğaz veya dilde şişme); göğüs ağrısı; Baş dönmesi veya bayılma; Hızlı veya zayıf kalp atışı; Yıkama; mide ekşimesi; Yutma ile ağrı; Şiddetli veya sürekli öksürük; Şiddetli veya kalıcı ishal, mide krampları veya ağrı veya kusma; Şiddetli veya kalıcı ağız veya boğaz tahrişi; Nefes darlığı veya hırıltılı solunum; Konuşma ya da yutma.

Bu, meydana gelebilecek tüm yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yan etkiler hakkında sorularınız varsa, sağlık uzmanınıza danışın. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri uygun ajansa bildirmek için lütfen FDA’ya Raporlama Sorunları Rehberi’ni okuyun.

1-800-222-1222 (Amerikan Zehir Kontrol Merkezleri Birliği), yerel zehir kontrol merkeziniz veya acil servise hemen başvurun.

Yaban mersini poleni allerjeni ekstraktı oda sıcaklığında, 59 ve 86 derece F (15 ve 30 derece derece) arasında orijinal ambalajında ​​saklayın. Isı, nem ve ışıktan uzak tutun. Tuvalete saklamayın. Yaban mersini polen alerjisi özünü çocukların ulaşamayacağı yerlerden ve evcil hayvanlardan uzak tutun.

Bu bilgi, yaban muzu polen alerjen özütünün veya başka herhangi bir ilacın alınıp alınmamasına karar vermek için kullanılmamalıdır. Hangi ilaçların sizin için uygun olduğuna karar vermek için yalnızca sağlık uzmanınız size bilgi ve eğitim verir. Bu bilgi herhangi bir tıbbın herhangi bir hastayı veya sağlık durumunu tedavi etmek için güvenli, etkili veya onaylanmış olduğunu onaylamamaktadır. Bu, yaban muzu polen alerjen özütü hakkında genel bilgilerin kısa bir özetidir. Yaban mersini polen alerjen özü için geçerli olabilecek olası kullanımlar, yönergeler, uyarılar, önlemler, etkileşimler, olumsuz etkiler veya riskler ile ilgili tüm bilgileri içermez. Bu bilgi, özel bir tıbbi tavsiye değildir ve sağlık uzmanınızdan aldığınız bilgilerin yerini almaz. Ragweed polen alerjen özütünün kullanılmasıyla ilgili riskler ve faydalar hakkında eksiksiz bilgi için sağlık uzmanınızla görüşün.