Soya (glisin max) dozajlama

Aşağıdaki dozlar, bilimsel araştırmalara, yayınlara, geleneksel kullanıma veya uzman görüşüne dayanmaktadır. Çoğu şifalı bitki ve takviyeleri iyice test edilmemiştir ve güvenlik ve etkinlik ispatlanmayabilir. Markalar, aynı marka dahilinde bile değişken malzemelerle farklı yapılabilir. Aşağıdaki dozlar tüm ürünler için geçerli olmayabilir. Tedaviye başlamadan önce ürün etiketlerini okumalı ve dozları kalifiye bir sağlık uzmanıyla tartışmalısınız.

Soya proteini dozlaması tartışmalıdır ve tutarlı klinik etkiler eksiktir. Amerika Birleşik Devletleri’nde günlük 25 miligram kolesterolü düşürmek üzere onaylandı. Göğüs ve prostat kanseri insidansı Asya’da düşüktür, bu nedenle diyet soya tüketimi araştırılmıştır.

Bir antioksidan olarak, tek bir sallamada 25 gram soya proteini sekiz haftaya kadar ağız yoluyla alınır ve 50 gram soya (kinako) 90 gün süreyle kullanılır.

Kanser (önleme ve tedavi) için, altı hafta ila altı ay arasındaki 20-58 gram soya proteini ağız yoluyla alındı; ayrıca soya sütü 8 gramı günde üç kez 12 ay boyunca alındı.

Kalp sağlığı için, 25-50 gram soya proteini (örn. Abalon®) ve soya-içeren gıdalar (tofu ve yoğurt gibi) ve 40-60 mg izoflavonlu soya gıdaları günde 4-52 hafta boyunca ağızdan alınır.

Safra taşını önlemek için soya proteini iki hafta boyunca ağızdan alınır.

Bilişsel işlev için, 25.6 gram veya bilinmeyen bir doz soya proteini, soya takviyesi veya soya unu (60-160 mg izoflavonlar içeren) 3-12 ay boyunca ağız yoluyla alınır.

Crohn hastalığı için soya türevi protein, standart enteral tedaviye dört hafta boyunca eklenmiştir.

Döngüsel göğüs ağrısı için bir içecek olarak 17 gram soya proteini, üç ay boyunca günde iki kez ağızdan alındı.

Diyabet için, soya proteininin 11.3-111 gramı veya kilogram soya proteini (örneğin Abalon®) başına 0.5-0.8 gram, dört haftalık dört yıla kadar günlük olarak ağız yoluyla alınır. Ayrıca mayalanmış soya fasulyesi dokunmatik çayı ağız yoluyla üç ay süreyle alınır, tek bir dozda 7-10 gram soya lifi veya 10 gram soya polisakkarid içeren bir yemek tek bir doz olarak kullanılır; soya gövde elyafının 52 gramı Dört haftadır ağız yoluyla alınır ve sekiz hafta soya proteini diyeti uygulanır.

Egzersiz performansının arttırılması için, bölünmüş soya proteini kilogramı başına 0.4-1.5 gram 6-8 hafta boyunca günde bir ila üç kez kullanıldı ve yağsız bir soya proteini, egzersiz sonrası günde iki kez ağız yoluyla alındı; beş Hafta 12 hafta süreyle haftanın her günü.

Fibromiyalji için, 20 gram soya proteini ve 160 miligram soya izoflavonu ile bir sallama her hafta altı hafta boyunca ağız yoluyla alınmıştır.

Yüksek tansiyon için, 15-66 gram soya proteini günde 4-52 hafta boyunca ağızdan alınır ve aynı zamanda 500 mililitre soya sütü üç ay boyunca günde iki kez alınır.

Hemodiyalize bağlı iltihap için, soya proteini sekiz hafta ağızdan alınır.

Demir eksikliği anemisi için dört hafta süreyle günde iki kez ağız yoluyla iki kapsül shoyu polisakkaridi alınmıştır.

Böbrek hastalığı için, aşağıdaki diyetler yedi haftadan altı aya kadar takip edildi: soya bazlı sebze düşük proteinli diyet,% 35 soya proteini ve% 30 sebze proteini diyeti, günlük proteinin yarısı kadar soya proteini içeren bir diyet Alımı.

Kolesterolü düşürmek için 11.3-140 gram soya proteini 3-52 hafta boyunca günlük olarak ağızdan alınır.

Menopoz semptomu sıcak yıkamada 33.3-134.4 miligram soya takviyesi, özütü veya proteini 12-96 hafta boyunca günlük olarak ağız yoluyla alıyor. 12 miligram soya proteini ve 45 miligram izoflavon içeren diyetteki soya tozu (Previna®), 16 hafta boyunca günde iki kez ağızdan alındı. Ayrıca, 40-134 miligram soya izoflavonları 6-26 hafta boyunca günlük olarak ağızdan alındı.

Sıcak yıkanmayan menopoz semptomları için, soya proteini, soya takviyesi veya soya unu (60-160 miligram isoflavon içeren 3-12 ay boyunca günlük alınır ve aynı zamanda 12 gramlık bir sürede 25 gram soya proteini uygulanır. Aylardır.

Metabolik sendrom için soya proteini, hayvansal protein yerine sekiz hafta ağız yoluyla alınır.

Motilite bozuklukları için, 15 gram soya polisakarit lifi günde 18 güne kadar ağız yoluyla alınmıştır.

Osteoartrit için, 40 gram soya proteini üç ay boyunca ağız yoluyla alınır.

Osteoporoz için günlük 500 mililitre soya fasulyesi 1-2 yıl boyunca alınır ve aynı zamanda 80.4 miligram ila 40 gram soya proteini üç aydan bir yıla kadar alınır.

Adet öncesi sendromu (PMS) için, 30.5 gram soya proteini izolatı yedi ay boyunca günlük alınır.

Romatoid artrit için, soya peptidi ağız yoluyla dört hafta boyunca alınmıştır.

Cilt hasarına karşı, soya katkı maddeleri içeren bir cilt kremi 12 hafta boyunca cilde uygulanır.

Omurilik yaralanması için 48 gram vanilyalı aromalı soya içeceği ağız yoluyla alınmıştır.

Kilo kaybı için, 1,000 kilokaloriaya göre 15 gram soya proteini, 12 haftaya kadar günlük olarak (beş yemek değiştirmesi, üç soya sarsıntısı veya soya gıdası olarak) alınır; dört adet beta-conglycin şekeri (0.625 gram beta Şeker başına kongliseği) iç organ yağının azaltılması için günde iki kez ağızdan alındı; günlük iki öğün soya bazlı bir sıvı formülü ağız yoluyla dört hafta süreyle alındı; soya temelli düşük kalorili bir diyet sekiz Haftada 86-96 gram arasında bir protein alımı sağlamak için izole edilmiş soya proteini ile hazırlanan beş gıdalar, 25 mg mısır soya izolatı (% 59 protein içeren) veya soya konsantresi (% 59.5 protein ihtiva eden) alınmıştır 12 haftalık ağız yoluyla günde iki kez.

Soya, geleneksel bilgi ve araştırmaya göre, bebekler ve çocuklar tarafından yemek yemesi için genellikle güvenli kabul edilir. Potansiyel güvenlik kaygılarından dolayı, bebek formülünün seçimi konusunda kalifiye bir sağlık uzmanına danışılmalıdır.

Bebekler ve küçük çocuklarda görülen akut diyare için, soya formülü 14 gün boyunca incelenmiş, kullanılmış markalar Nursoy® ve Isomil® içermektedir.

Bebeklerdeki gıda alerjilerini önlemek için soya formülü üzerinde çalışılmıştır.

İnfantil kolik için, çeşitli soya unu formülasyonları (örn. ProSobee®, Soya Enfamil®, Isomil®) 48 saat ila 28 gün süreyle alınmıştır.

Demir eksikliği anemisi için 12 hafta boyunca günlük 16 onsluk soya bazlı formül kullanılmıştır.

Kolestrol seviyelerini düşürdükleri için, çocuklar dört hafta boyunca ağız yoluyla soya proteini aldı.

Bebeklerdeki kilo artışı için, soya formülü 6-12 aylık bir süre boyunca ağız yoluyla alınmıştır.

Bu kanıta dayalı monografi The Natural Standard Research Collaboration