Sinekateşinler (topik uygulama yolu) önlemleri

Bu ilaç cildinizi güneş ışığına karşı daha hassas hale getirebilir. Bu ilaca maruz kalan bölgeyi güneş ışığına, güneş lambalarına veya tabaklama yataklarına maruz bırakmayın.

İlaç cildinizdeyken genital, oral veya anal seks yapmaktan kaçının. Herhangi bir cinsel faaliyete başlamadan önce merhemi cildinizden ayırdığınızdan emin olun. Ayrıca, ilaç, lateks (kauçuk) prezervatifleri zayıflatabilen ya da diyaframları düzgün çalışmamasına neden olan yağlar içerir.

Sinecatechins, genital siğilleri başkalarına yaymaktan alıkoyamaz. Güvenli seks uygulamaları hakkında doktorunuzla konuşun.

Bu ilaç, genital veya anal siğiller için bir tedavi değildir. Tedaviniz sırasında veya sonrasında yeni siğiller gelişebilir.

Bu ilaç, elbiselerinizi ve yatak takımlarınızı lekeleyebilir.

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmediği sürece bu ilacı kullandığınız cilt bölgesinde kozmetik veya başka cilt bakım ürünleri kullanmayın.

Durumunuz 16 hafta içinde düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuza danışın.

Çoğu hasta, bu ilacı kullandıktan sonra kızarma, şişme, yaralar veya kabarcıklar, yanma veya kaşıntı hissederler. Ciddi bir cilt reaksiyonu yaşarsanız, merhemi hafif sabun ve su ile yıkayarak çıkarın ve hemen doktorunuza danışın.