Silodosin (oral yol) önlemleri

Bu ilacın neden olabileceği istenmeyen etkiler için doktorunuzun düzenli ziyaretlerinizdeki ilerlemenizi kontrol etmesi çok önemlidir.

Ayrıca, klaritromisin (Biaxin®), ketokonazol (Nizoral®), itrakonazol (Sporanox®) veya ritonavir (Norvir®) kullanıyorsanız bu ilacı kullanmayın. Bu ilaçları birlikte kullanmak ciddi istenmeyen etkilere neden olabilir.

Bu ilacı aldıktan sonra baş dönmesi, başın çarpması veya bayılma meydana gelebilir, özellikle yatarken veya oturma pozisyonundan kalktığınızda. Yavaşça kalkmak bu sorunun azaltılmasına yardımcı olabilir. Baş döndürücü hissediyorsan, yatmayın, böylece bayılmıyorsun. Sonra, baş dönmesinin dönmesini önlemek için ayakta birkaç dakika bekleyin.

Bu ilaç bazı insanların normalden daha baş dönmesi ya da daha az uyanık olmasına neden olabilir. Sürüşe başlamadan önce bu ilaca nasıl tepki verdiğiniz, makineler kullandığınızı veya başınız döndüğünüz veya uyanık değilseniz tehlikeli olabileceği başka herhangi bir şey yaptığınızdan emin olun.

Katarakt ameliyatı yapmayı planlıyorsanız, göz hekime (göz doktoru) bu ilacı kullandığınızı bildirin. İntraoperatif Floppy İris Sendromu (IFIS) adı verilen ciddi bir göz problemi, bu ilacı kullanan veya katarakt cerrahisi geçirdiğinde yakın zamanda bu ilacı kullanmış bazı hastalarda ortaya çıkmıştır.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.