Sertralin (oral yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilacı sadece durumunuza olabildiğince yararlanabilmek için doktorunuzun talimatlarına uygun olarak alın. Daha fazla almayın, daha sık almayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın.

Bu ilaç bir ilaç rehberi ile birlikte verilmelidir. Bu bilgiyi okumanız ve anlamanız çok önemlidir. Anlamadığınız her şeyi doktorunuza sorduğunuzdan emin olun.

Tabletler gıda ile veya yiyeceksiz olarak alınabilir.

Oral sıvı alıyorsanız, dozunuzu ölçmek için verilen damlalık kullanın ve 1/2 bardak su, zencefilli gazoz, limon kireç tozu, limonata veya portakal suyu ile karıştırın. Bu ilacı başka sıvı ile karıştırmayın. Karıştırdıktan sonra hemen içirin. Dozunuzu almaya hazır oluncaya kadar ilacı sıvı ile karıştırmayın. Karışım puslu görünüyorsa sorun değil.

Daha iyi hissetmeye başlamadan önce bu ilacı birkaç aylığına almanız gerekebilir.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Depolama

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.