Scholl tritin antifungal toz topikal

Scholl Tritin Antifungal Tozu için kullanır

Terapötik Sınıf: Antifungal

Tolnaftate reçetesiz kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe, Tolnaftat, 2 yaşına kadar olan çocuklarda kullanılmamalıdır. Diğer yaş gruplarında 2 yaş ve üstü çocuklarda tolnaftat kullanımını karşılaştıran belirli bir bilgi bulunmamasına rağmen, bu tıbbın 2 yaş ve üzerindeki yetişkinlerde olduğundan daha fazla yan etki veya problem oluşturması beklenmemektedir .

Birçok ilaç, özellikle yaşlı insanlarda incelenmemiştir. Bu nedenle, genç yetişkinlerde yaptıklarıyla aynı şekilde çalıştıkları veya yaşlı insanlarda farklı yan etkilere veya sorunlara neden olup olmadıkları bilinmeyebilir. Yaşlılarda tolnaftat kullanımını diğer yaş gruplarında karşılaştıran özel bir bilgi yoktur.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Scholl Tritin Antifungal Tozu Kullanmadan Önce

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Bu bölüm, tolnaftat içeren bazı ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Scholl Tritin Antifungal Tozuna özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Lnaftatayı uygulamadan önce, etkilenen bölgeyi yıkayıp iyice kurutun. Ardından, etkilenen bölgeyi örtecek kadar ilaç uygulayın.

Bu ilacı gözlerden uzak tutun.

Bu ilacın toz şeklini kullanan hastalar için

Bu ilacın aerosol tozu biçimini kullanan hastalar için

Bu ilacın solüsyon formunu kullanan hastalar için

Bu ilacın aerosol solüsyonu formunu kullanan hastalar için

Enfeksiyonunuzu tamamen temizlemeye yardımcı olmak için, doktorunuz tarafından aksi belirtilmediği sürece, bu ilacın yanması, kaşınması veya diğer belirtilerin ortadan kaybolmasının ardından 2 hafta boyunca kullanmaya devam edin. Herhangi bir doz kaçırmayın.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, en kısa zamanda uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Teneke kutuyu oda sıcaklığında, ısıdan ve ışığı uzak tutarak saklayın. Donma. Bu ilacı aşırı ısıya veya soğuka maruz kalabileceği bir arabanın içinde tutmayın. Teneke kutu boş olsa bile teneke kutuya delik açmayın ya da ateşe atmayın.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Cildinizdeki sorun 4 hafta içinde düzelmezse veya kötüleşirse, sağlık uzmanınıza danışın.

Bu tıbbın tedavi periyodundan sonra enfekte olmamasına yardımcı olmak için, bu tıbbın toz veya sprey toz formu banyo yapıldıktan ve etkilenen bölgeyi dikkatle kurutmadan sonra her gün kullanılabilir.

Tolnaftatın doğru kullanılması

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın.

Bu ilacın aerosol solüsyonu formunu uyguladığınızda hafif geçici bir tutunma beklenebilir.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx / OTC Rx ve / veya OTC

Gebelik Kategorisi N Sınıflandırılmamış

Scholl Tritin Antifungal Tozu Kullanırken Önlemler

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Tinea Cruris clotrimazole topikal, ketokonazol topikal, terbinafin topikal, Lotrisone, Lamisil

Tinea Versicolor clotrimazole topikal, ketokonazol topikal, terbinafin topikal, mikonazol topikal, itrakonazol, ciclopirox topikal

Tinea Pedis clotrimazole topikal, ketokonazol topikal, terbinafin topikal, Lotrisone, Lamisil

Tinea Corporis clotrimazole topikal, ketokonazol topikal, terbinafin, Lotrisone, Lamisil

Scholl Tritin Antifungal Toz Yan Etkiler

Tolnaftat topikal