Salmeterol (teneffüs yolu) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

İnhale salmeterol, astım ataklarını önlemek ve kronik obstrüktif akciğer hastalığını (KOAH) tedavi etmek için kullanılır. Zaten başlamış bir astım ataklarını hafifletmek için kullanılmaz. Zaten başlamış bir astım atağının rahatlatılması için başka bir ilaç kullanmalısınız. Bir saldırı için kullanılacak başka bir ilaçınız yoksa veya bununla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza danışın.

Bu ilaç, hasta talimatlarıyla veya ilaç rehberiyle birlikte gelir. Bu ilacı kullanmadan önce talimatları dikkatli bir şekilde okuyun. Yönergeleri anlamıyorsanız veya Diskus® ürününün nasıl kullanılacağından emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza ne yapmanız gerektiğini söylemenizi rica edin.

Bu ilacı sadece doktorunuzun önerisiyle kullanın. Daha fazlasını kullanmayın ve bunu doktorunuzdan emreden daha sık kullanmayın. Ayrıca, bu ilacı doktorunuza söylemeden kullanmayı bırakmayın. Bunu yapmak nefes alma sorunlarınızın olma ihtimalini artırabilir.

Bu ilacın astım veya KOAH ataklarını önlemeye yardımcı olması için, doktorunuz tarafından verilen şekilde düzenli olarak aralıklı dozlarda her gün kullanılmalıdır.

Diskus® uygulamasını kullanmak için

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Depolama

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacı bir doz özlediyseniz, kaçırdığınız dozu atlayın ve düzenli doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Kullanmaya hazır olana kadar ilacı folyo çantasında tutun. Oda sıcaklığında, ısı ve ışıktan uzakta saklayın. Donma.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Torbayı, folyodan çıkarıldıktan 6 hafta sonra veya tüm kabarcıklar kullanıldıktan sonra atın.