Salisilik asit, sülfür ve kömür katranı (topikal yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilacı sadece yönettiği gibi kullanın. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmediği sürece, etikette tavsiye edilenden daha sık kullanmayın.

Bu ilacı gözlerden uzak tutun. Eğer yanlışlıkla gözlerinize biraz girseydiniz, su ile iyice yıkayın.

Bu ilacı kullanmadan önce, saçları ve kafa derisini ılık suyla ıslatın. Sonra kafa derisine cömert bir miktar uygulayın ve zengin bir köpük hazırlayın. Köpüğü kafa derisine 5 dakika süreyle sürtün, sonra durulayın. İlacı tekrar uygulayınız ve iyice yıkayınız.

Bu ilacı kullandıktan hemen sonra, üzerinde olabilecek ilaçları kaldırmak için ellerinizi yıkayın.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Depolama

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, en kısa zamanda uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.