Salisilat (oral yol, rektal yol) önlemleri

Şu anda aldığınız reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) reçeteli ilaçların etiketlerini kontrol edin. Herhangi birinde aspirin veya diğer salisilatlar (bizmut subsalisilat [örn. Pepto-Bismol] veya salisilik asit veya başka bir salisilat içeren herhangi bir şampuan veya cilt tıbbı dahil) varsa, sağlık uzmanınıza danışın. Bu ilaçla birlikte kullanmanız ya da kullanmanız aşırı dozlara neden olabilir.

Salisilatları uzun süre (üst üste üst üste 5 gün veya yetişkinlerde üst üste 10 gün) alacaksanız, doktorunuz düzenli ziyaretlerde ilerlemenizi kontrol etmelidir.

Ciddi yan etkiler bu tıbbın tedavisi sırasında ortaya çıkabilir. Bazen ciddi yan etkiler herhangi bir uyarı yapılmadan ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, yüz, parmak, ayak ve / veya alt bacaklarda şişme, şiddetli mide ağrısı, siyah, katran dışkısı ve / veya kahve veya meyve gibi kahve veya materyal kusması gibi olası uyarı işaretleri, olağandışı kilo alımı Ve / veya cilt döküntüsü. Ayrıca, göğüs ağrısı, göğüste sıkışma, hızlı veya düzensiz kalp atışı veya cildin alışılmadık şekilde kızarması veya sıcaklığı gibi ciddi kalp sorunlarının belirtileri ortaya çıkabilir. Bu ilacı almayı bırakın ve bu uyarı işaretlerinden herhangi birini fark ederseniz derhal doktorunuza danışın.

Doktorunuzla veya diş hekiminizle görüşün

Kalp krizi, inme veya kan pıhtılaşmasının neden olduğu diğer problemleri azaltmak için aspirin alan hastalar için

Bazı diğer ilaçları bir salisilat ile birlikte kullanmak istenmeyen etkilerin ortaya çıkma ihtimalini artırabilir. Risk, her tıbbın her gün ne kadar aldığına ve ilaçları birlikte toplamaya ne kadar bağlı olduğunuza bağlı olacaktır. Doktorunuz sizi bu ilaçları düzenli olarak birlikte almaya yönlendirirse, talimatlarını dikkatle izleyin. Bununla birlikte, doktorunuz sizi böyle yapmadığına ve ilerlemenizi izlemediği sürece, aşağıdaki ilaçlardan hiçbirini salisilat ile birlikte almayınız. Birkaç günden fazla süreyle

Diyabetik hastalar için

Diş hekimliği dâhil herhangi bir cerrahiden önce 5 gün boyunca aspirin kullanmayın, aksi takdirde doktorunuz veya diş hekiminiz tarafından yönlendirilmedikçe. Bu süre içinde aspirin almak kanama sorunlarına neden olabilir.

Tamponlu aspirin, kolin ve magnezyum salisilatlar (örn., Trilisat) veya magnezyum salisilat (örn., Doan’s)

Selüloz içeren bir müshil alıyorsanız, müshil ilacı almadan önce veya sonra en az 2 saat salisilat kullanınız. Bu ilaçları birbirine çok yaklaştırmak salisilatın etkilerini azaltabilir.

Bu ilacı ağız yoluyla alan hastalar için

Aspirin fitilleri kullanan hastalar için

Salisilatlar, bazı tıbbi testlerin sonuçlarına müdahale edebilir. Herhangi bir tıbbî test yapmadan önce, bu ilaçlardan herhangi birini bir hafta içinde almışsanız, sorumlu doktora söyleyin. Mümkünse ilacın testten önceki hafta alınabileceğini öğrenmek için önce doktora danışmak en iyisidir.

Kafein içeren ürünlerden birini alan hastalar için

Siz veya başkasının aşırı dozda kalmış olabileceğini düşünüyorsanız, hemen acil yardım alın. Bu ilaçların doz aşımı yapılması bilinç kaybına veya ölüme neden olabilir. Doz aşımı belirtileri, konvülsiyonlar (nöbetler), işitme kaybı, karışıklık, kulaklarda çınlama veya uğultu, şiddetli uykulu olma ya da yorgunluk, şiddetli heyecan ya da sinirlilik ve hızlı ya da derin nefes alma sayılabilir.