S-t forte 2 sıvı

Soğuk algınlığı veya üst solunum yolları alerjilerinin öksürüğünü ve semptomlarını rahatlatır. S-T Forte 2 sıvı doktorunuz tarafından belirlenen diğer koşullar için de kullanılabilir.

S-T Forte 2 sıvı, narkotik antitussif (öksürük baskılayıcı) ve antihistamin kombinasyonudur. Antitüsif madde beyindeki öksürük merkezini bastırarak çalışır. Anti histamin, histaminin etkisini bloke ederek çalışır ve kaşıntı, sulanmış gözler ve burun akışı gibi alerjik reaksiyon belirtilerini azaltır.

Bunlardan herhangi biri geçerli ise hemen doktorunuza veya sağlık uzmanınıza başvurun.

Bazı tıbbi durumlar S-T Forte 2 sıvısı ile etkileşime girebilir. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, özellikle aşağıdakilerden herhangi biri sizin için geçerliyse, doktorunuza veya eczacınıza bilgi verin

Bazı İLAÇLAR S-T Forte 2 sıvısı ile etkileşim halindeyken. Başka ilaçları, özellikle aşağıdakilerden herhangi birini kullanıyorsanız, sağlık bakım sağlayıcınıza söyleyin:

Bu, meydana gelebilecek tüm etkileşimlerin tam bir listesi olmayabilir. S-T Forte 2 sıvısı, aldığınız diğer ilaçlarla etkileşim kurabilir mi, sağlık uzmanınıza danışın. Herhangi bir ilacın dozunu başlatmadan, durdurmadan veya değiştirmeden önce doktorunuza danışın.

S-T Forte 2 sıvısını doktorunuzun talimatına uygun olarak kullanın. Tam dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etikete bakın.

Sağlık uzmanınıza, S-T Forte 2 sıvısını nasıl kullanacağınızla ilgili sorularınızı sorun.

Uzun sürelerle veya yüksek dozlarda kullanıldığında, S-T Forte 2 sıvısı iyi çalışmayabilir ve ilk alındığı zamanki etkiyi elde etmek için daha yüksek dozlar gerektirebilir. Bu TOLERANCE olarak bilinir. S-T Forte 2 sıvısının iyi çalışmaması durumunda doktorunuzla konuşun. Reçeteli miktardan fazla almayın.

S-T Forte 2 sıvısını mola vermeden uzun süre kullanan bazı kişiler, almaya devam etmek için fiziksel bir ihtiyaç duyabilir. Bu, fiziksel BAĞIMLILIK olarak bilinir. Bağımlılığın ilk belirtisi tıbptan etkilenmezliktir. Bağımlılık, ağrı kesmenin daha önemli olduğu terminal hastalığında bir sorundur.

S-T Forte 2 sıvısını uzun bir süre kullanıyorsanız, birdenbire doktorunuzun onayı olmadan S-T Forte 2 sıvısını almayı kesmeyin. Aniden S-T Forte 2 sıvısını almayı bırakırsanız, anksiyete dahil olmak üzere ÇEKİM belirtileri yaşayabilirsiniz; ishal; ateş; Kaz tüyleri ve anormal cilt hissi; mide bulantısı ve kusma; Ağrı; Katı kaslar; Burun akması veya hapşırma; Orada bulunmayan şeyleri görmek, duymak veya hissetmek; Titreme veya titreme; terlemek; Sorun uyku. Bu ilacı durdurduktan sonra bu semptomlardan herhangi birini fark ederseniz doktorunuza başvurun.

Bütün ilaçlar yan etkilere neden olabilir, ancak birçok insanın yan etkisi yoktur. ORTAK yan etkilerin çoğunun devam etmesi veya rahatsız olması durumunda doktorunuza danışın

Kabızlık; baş dönmesi; Uykulu olma; Kuru ağız, boğaz veya burun; Heyecan; mide bulantısı; mide bozukluğu; kusma.

Şiddetli alerjik reaksiyonlar (kızarıklık, ürtiker, kaşıntı, solunum güçlüğü, göğüste sızma, ağız, yüz, dudaklar veya dilde şişme); Karışıklık; Idrar yapma zorluğu; bayılma; Hızlı, yavaş veya düzensiz kalp atışı; Zihinsel veya ruhsal değişiklikler (örneğin, ajitasyon, kaygı, korku, sinirlilik); Şiddetli veya kalıcı kabızlık veya mide ağrısı; Şiddetli veya sürekli uyuşukluk; Sığ veya yavaş solunum; nefes darlığı; Titreme; Görme değişiklikleri; Hırıltılı solunum

Bu, meydana gelebilecek tüm yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yan etkiler hakkında sorularınız varsa, sağlık uzmanınıza danışın. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri uygun ajansa bildirmek için lütfen FDA’ya Raporlama Sorunları Rehberi’ni okuyun.

1-800-222-1222 (Amerikan Zehir Kontrol Merkezleri Birliği), yerel zehir kontrol merkeziniz veya acil servise hemen başvurun.

S-T Forte 2 sıvısını oda sıcaklığında, 68 ila 77 derece F (20 ila 25 derece C) arasında saklayın. Isı, nem ve ışıktan uzak tutun. Tuvalete saklamayın. S-T Forte 2 sivisini çocuklardan uzak tutun ve evcil hayvanlardan uzak tutun.

Bu bilgi, S-T Forte 2 sıvısını veya başka bir ilacı kullanıp kullanmamaya karar vermek için kullanılmamalıdır. Hangi ilaçların sizin için uygun olduğuna karar vermek için yalnızca sağlık uzmanınız size bilgi ve eğitim verir. Bu bilgi herhangi bir tıbbın herhangi bir hastayı veya sağlık durumunu tedavi etmek için güvenli, etkili veya onaylanmış olduğunu onaylamamaktadır. Bu, S-T Forte 2 sıvısı ile ilgili genel bilgilerin kısa bir özetidir. S-T Forte 2 sıvısı için geçerli olabilecek muhtemel kullanımlar, yönergeler, uyarılar, önlemler, etkileşimler, olumsuz etkiler veya riskler hakkındaki tüm bilgileri DEĞİLDİR. Bu bilgi, özel bir tıbbi tavsiye değildir ve sağlık uzmanınızdan aldığınız bilgilerin yerini almaz. S-T Forte 2 sıvısını kullanmanın riskleri ve yararları hakkında eksiksiz bilgi için sağlık uzmanınızla görüşün.