Roychlor

Potasyum, sağlığınızı korumak için gereklidir. Dengeli bir diyet genellikle bir kişinin ihtiyaç duyduğu tüm potasyumu sağlarken, normal diyetlerinde yeterli potasyum bulunmayan veya bazı ilaçlarla hastalık veya tedavi nedeniyle aşırı potasyumu kaybetmiş hastalar tarafından potasyum takviyeleri gerekebilir.

Roychlor için kullanır

Potasyum takviyelerinin yüksek tansiyon tedavisinde kullanışlı olduğuna dair bir kanıt bulunmamaktadır.

Potasyum eksikliği kas güçsüzlüğüne, düzensiz kalp atışlarına, ruh hali değişikliklerine veya bulantı ve kusmaya neden olabilir.

Enjekte edilebilir potasyum yalnızca doktorunuz tarafından ya da doktorunuzun gözetiminde verilir. Oral potasyumun bazı biçimleri reçetesiz dükkanlarda bulunabilir. Çok fazla potasyum sağlık problemlerine neden olabileceğinden, potasyum takviyelerini yalnızca doktorunuz tarafından yönlendirildiğinde almalısınız.

Sağlığınız için, dengeli ve çeşitli bir diyetle beslenmeniz önemlidir. Sağlık profesyonelinizin tavsiye edebileceği herhangi bir diyet programını dikkatle izleyin. Özel beslenme vitamin ve / veya mineral gereksinimleriniz için, uygun gıdaların bir listesi için sağlık uzmanınıza danışın.

Aşağıdaki tabloda bazı potasyum açısından zengin gıdalar bulunmaktadır.

Gerekli günlük potasyum miktarı çeşitli şekillerde tanımlanır.

Potasyum eksikliği nadirdir, çünkü bu mineral için RDA veya RNI yoktur. Bununla birlikte, yetişkinler için günde 1600 ila 2000 mg’ın (40 ila 50 miliekivalan [mEq]) yeterli olduğu düşünülmektedir.

Diyetin Önemi

Hatırlamak

Bir reçetesiz bir diyet ekini alıyorsanız, etikette dikkatli olunan önlemleri okuyun ve uygulayın. Bu takviyeler için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu grupta veya diğer ilaçlarda ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar boyaları, koruyucuları veya hayvanlar gibi başka alerji türleriniz varsa ayrıca sağlık profesyonelinize de söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Diğer yaş gruplarında bulunan çocuklarda potasyum takviyelerinin kullanımını karşılaştıran belirli bir bilgi bulunmamasına rağmen, çocuklarda yetişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya sorunlara neden olması beklenmemektedir.

Birçok ilaç, özellikle yaşlı insanlarda incelenmemiştir. Bu nedenle, genç yetişkinlerde yaptıklarıyla aynı şekilde çalışıp çalışmadıkları bilinmeyebilir. Yaşlılarda potasyum takviyelerinin kullanımını diğer yaş gruplarında karşılaştıran belirli bir bilgi bulunmamasına rağmen, yaşlı insanlarda, küçük erişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya problemlere neden olması beklenmemektedir.

Yaşlı yetişkinler, yüksek kan potasyumu seviyeleri gelişme riski altında olabilir (hiperkalemi).

Potasyum takviyelerinin insanlarda sorun yarattığı gösterilmemiştir.

Potasyum takviyeleri anne sütüne geçer. Bununla birlikte, bu tıbbın hemşirelik bebeklerinde sorun yarattığı bildirilmemiştir.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu besin takviyelerini kullanırken, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı sağlık profesyonelinizce bilmek önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu sınıftaki diyet takviyelerini aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak önerilmez. Doktorunuz bu sınıfta diyet takviyeleri ile tedavi etmemeye veya aldığınız diğer bazı ilaçları değiştirmeye karar verebilir.

Bu sınıftaki diyet takviyelerini aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı, bu sınıftaki diyet takviyelerinin kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, potasyum takviyesi içeren bir takım ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Roychlor’a özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu ilacın sıvı şeklini alan hastalar için

Çözünür granül, çözünür toz veya bu tıbbın çözünür tablet formunu alan hastalar için

Bu ilacın uzun süreli salım tablet formunu kullanan hastalar için

Bu ilacın uzun süreli salınımlı kapsül şeklini alan hastalar için

Roychlor kullanmadan önce

Mide rahatsızlığı veya müshil etkisini azaltmak için bu ilacı yemeklerden hemen sonra veya yiyeceklerle birlikte alınız.

Bu ilacı sadece doktorunuzun talimatına uyarak alın. Daha fazla almayın, daha sık almayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın. Kalbınız için hem diüretik (su hapları) hem de dijital ilaçlar kullanıyorsanız, bu özellikle önemlidir.

Bu sınıftaki doz ilaçları farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilaçların ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Potasyum takviyesinin doğru kullanılması

Doktorunuz ilacın düzgün çalışıp çalışmadığından ve olası yan etkilerden kaçınılması için düzenli ziyaretlerinizdeki ilerlemenizi kontrol etmelidir. Laboratuar testleri gerekebilir.

Bu ürünler potasyum içerebileceğinden doktorunuz tarafından söylenmediğiniz sürece tuz ikamelerini kullanmayın, düşük sodyum gıdalar, özellikle bazı ekmek ve konserve gıdalar tüketin veya düşük sodyum içeren sut içmeyin. Tüm düşük sodyum gıda ürünlerinde etiketleri dikkatle okumanız önemlidir.

Herhangi bir fiziksel egzersiz programına başlamadan önce doktorunuza danışın, özellikle de rahatsızlığınız varsa ve başka ilaç kullanıyorsanız. Egzersiz ve bazı ilaçlar kan içindeki potasyum miktarını artırabilir.

Karartılmış dışkı veya diğer karın ağrısı veya bağırsak kanaması bulguları fark ederseniz derhal doktorunuza danışın. Bu ilaç, özellikle tablet şeklinde alındığında, böyle bir durumun kötüleşmesine neden olabilir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Bu ilacı almayı bırakın ve aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın.

Roychlor Kullanırken Önlemler

Roychlor Yan Etkileri

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Bazen bazı uzun süreli salınımlı potasyum klorid tabletleri aldıktan sonra dışkıda bütün bir tablet gibi görünen şeyleri görebilirsiniz. Bu beklenen bir şey. Vücudunuz tabletin potasyumunu absorbe etti ve daha sonra kabuk dışarı atıldı.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.