Rogaine: kullanır, yan etkiler ve incelemeler

Rogaine Nedir?

Rogaine kafa derisi saçlarının kalıcı olarak yeniden oluşmasına neden olmaz. Saçınızı yeniden büyütmek için ürünü kullanmaya devam etmelisiniz.

Saç derinizin derisi hasar görmüş, tahriş olmuş veya güneş yanığı varsa Rogaine kullanmayın. Bu, ilacın vücudunuz tarafından fazla emilmesine ve tehlikeli olmasına neden olabilir.

Vücudunuzda kafa derinizin dışındaki herhangi bir yerinde Rogaine kullanmayın. Diğer vücut parçalarına uygulanması tehlikeli olabilir.

Önemli bilgi

Doktorunuz tarafından aksi yönde yönlendirilmediği sürece, Rogaine ile tedavi ederken kafa derisinde diğer topikal ürünleri kullanmayın.

Kafa derinizdeki cilt kırmızı, şişmiş, tahriş olmuş veya bulaşmışsa, Rogaine’yi kullanmayın. Bu, ilacın vücudunuz tarafından fazla emilmesine ve tehlikeli olmasına neden olabilir.

Rogaine’in belirli saç dökülmelerinizi tedavi edeceğinden emin olmak için ilaç etiketini dikkatlice kontrol edin.

Yalnızca cinsiyetiniz için yapılmış olan Rogaine formülünü kullanın. Kadınlar özellikle erkekler için yapılmış minoksidil ürünler kullanmamalıdır.

Bu ilacı almadan önce

Bir doktora ya da eczacınıza, diğer tıbbi durumlarınızın olması halinde, özellikle bu ilacı kullanmanızın güvenli olup olmadığını sorun.

kalp hastalığı.

Hükümetin gebelik kategorisi C. Rogaine’nin doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Hamileyseniz bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın.

Ayrıca bkz: Gebelik ve emzirme uyarıları (daha ayrıntılı olarak)

Minoxidil topikalin anne sütüne geçip geçmediği veya bebeğe zarar verebileceği bilinmiyor. Eğer bebeği emziriyorsanız Rogaine’i doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın.

Rogaine’i 18 yaşın altındaki herkese tıbbi tavsiye almadan kullanmayın.

Rogaine’i aynen doktorunuzun talimatlarına uygun olarak veya ambalaj etiketinde belirtildiği şekilde kullanın. Daha büyük veya daha düşük miktarlarda veya tavsiye edilenden daha uzun süre kullanmayın.

Bu ilacın tavsiye edilenden daha fazla kullanılması saç büyümesini hızlandırmaz ve tehlikeli yan etkilere neden olabilir.

Bu ilaç, güvenli ve etkin kullanım için hasta talimatlarıyla birlikte gelir. Bu talimatları dikkatle takip edin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Rogaine uygulamadan önce saçınızı ve kafa derinizi kurulayın.

Kafa derisinin etkilenen bölgelerine önerilen miktarı uygulayın. Rogaine genellikle günde iki kez, sabah ve gece uygulanıyor.

Rogaine uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın.

Rogaine’i sadece kafa derinizde kullanın. Vücudunuzun başka bir bölümünü kullanmayın.

Yeni saç büyüme fark etmeden önce 4 aya kadar sürebilir. Yeni saçlar yumuşak, renksiz ve neredeyse görünür olabilir. İlave muamele ile, saç mevcut tüylerinizle aynı renge ve kalınlığa sahip olmaya başlamalıdır.

Dört aylık tedaviden sonra saç gelişimini görmezseniz doktorunuzla konuşun.

Nem ve ısıdan uzakta oda sıcaklığında saklayın.

Köpük bidonunu sıcak bir günde bir araba gibi açık ateşten veya yüksek ısıdan uzak tutun. Teneke kutu çok ısınırsa patlayabilir. Boş bir kutuyu delmeyin veya yakmayın.

Alopecia için normal erişkin doz

Çözüm; Kafa derisinin etkilenen alanlarına günde iki kez topikal olarak 1 mL uygulayın. Doz günde 2 mL’yi geçmemelidir; Köpük; Kafa derisinin etkilenen alanlarına günde iki defa topik olarak yarım cilt uygulayın.

Rogaine’yi nasıl kullanmalıyım?

Hatırladığınız sürece cevapsız dozu uygulayın. Bir sonraki dozu neredeyse buluyorsa cevapsız dozu atlayın. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için ilave ilaç kullanmayın.

Rogaine’in aşırı dozunun tehlikeli olması beklenmemektedir. Herhangi birisi yanlışlıkla ilaçları yutarsa, 222-1222 numaralı telefondan Acil Tıbbi Yardım hattını arayın.

Bu ilacı gözler, burun veya ağızlardan almaktan kaçının. Bu gerçekleşirse, alanı suyla durulayın.

Doktorunuz size söylemediği sürece, Rogaine ile tedavi ettiğiniz alanlarda diğer cilt ürünlerini kullanmaktan kaçının.

Rogaine’e karşı alerjik reaksiyon belirtileri varsa, acil tıbbi yardım alın: kovanlar; Zor solunum; Yüz, dudak, dil veya boğazda şişme.

Rogaine cilde uygulandığında ciddi yan etkiler riski düşük olsa da, ilaç kan dolaşımınıza emilirse yan etkiler ortaya çıkabilir.

Varsa hemen doktorunuzu arayın

Şiddetli saç derisi tahrişi

Yüz tüylerinin istenmeyen şekilde büyümesi

Göğüs ağrısı, hızlı kalp atışı

El veya ayaklarda şişme, hızlı kilo alma

Hafif başlı bir his, tıpkı senin gibi

Rogaine doz bilgileri

Baş ağrısı, baş dönmesi, konfüzyon; veya

Bir doz özledimse ne olacak?

Kızarma (sıcaklık, kızarıklık veya çınlama hissi).

Ortak Rogaine yan etkileri şunları içerebilir:

Aşırı doz verdiysem ne olur?

Saç renginde veya dokusunda değişiklikler.

Bu, yan etkilerin tam bir listesi değil, bazıları da ortaya çıkabilir. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri devlette hükümete bildirebilirsiniz-1088.

Rogaine kullanırken nelerden kaçınmalıyım?

Sözlü veya enjekte ettiğiniz diğer ilaçların, topik olarak uygulanan minoksidil üzerinde etkili olacağı muhtemel değildir. Ancak birçok ilaç birbirleriyle etkileşime girebilir. Reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere kullandığınız her ilaç hakkında sağlık uzmanınıza bilgi verin.

4.01.2014-09-12, 2:21:22

Kullanılabilirlik Rx / OTC Rx ve / veya OTC

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Alopecia triamsinolon, minoksidil topikal, Kenalog-40, Kenalog-10, Rogaine Kadınları, Erkeklerde Saç Büyüme Tedavisi, Rogaine Erkek Ekstra Gücü, Aristospan, Saç Yenileme Tedavisi Kadınlar için

Rogaine yan etkileri

Rogaine’i etkileyen başka ilaçlar nelerdir?

Rogaine (minoksidil topikal)