Ribo-100

Terapötik Sınıf: Besleyici Ajan

Ribo-100 için kullanır

Farmakolojik Sınıf: Vitamin B (sınıf)

Riboflavin eksikliği kaşınma ve yanma gözleri, gözlerin ışığa duyarlılığı, boğuk dili, burun ve ses teneğinde kaşıntı ve soyma derisine ve ağızda yaralar açabilir. Doktorunuz sizin için riboflavin vererek bu rahatsızlığı tedavi edebilir.

Bazı koşullar riboflavin ihtiyacınızı artırabilir. Bunlar arasında

Buna ek olarak, yüksek kan seviyelerinde bilirubin (hiperbilirubinemi) olan bebeklere riboflavin verilebilir.

Riboflavinin artan ihtiyacı, sağlık uzmanınız tarafından belirlenmelidir.

Riboflavin’in akne tedavisinde, bazı anemi türlerinde (zayıf kan), migren baş ağrılarında ve kas kramplarında etkili olduğu iddiası kanıtlanmamıştır.

Reçetesiz oral riboflavin formları mevcuttur.

Diyetin Önemi

Sağlığınız için, dengeli ve çeşitli bir diyetle beslenmeniz önemlidir. Sağlık profesyonelinizin tavsiye edebileceği herhangi bir diyet programını dikkatle izleyin. Özel beslenme vitamin ve / veya mineral gereksinimleriniz için, uygun gıdaların bir listesi için sağlık uzmanınıza danışın. Diyetinize yeterli miktarda vitamin ve / veya mineral almadığınızı düşünüyorsanız, bir diyet ekini almayı seçebilirsiniz.

Riboflavin süt ve süt ürünleri, balık, et, yeşil yapraklı sebzeler ve tahıl ve zenginleştirilmiş hububat ve ekmek dahil olmak üzere çeşitli gıdalarda bulunur. En çok vitamin içerdiklerinden mümkün olduğunca taze meyve ve sebzeleri yemeye çalışmak en iyisidir. Gıda işleme bazı vitaminleri yok edebilir, ancak olağan pişirme sırasında gıdalardan küçük riboflavin kaybedilir.

Vitaminler tek başına iyi bir diyet yerine geçmez ve enerji sağlamazlar. Vücudunuzun ayrıca gıda, protein, mineraller, karbonhidratlar ve yağ gibi diğer maddelere ihtiyacı vardır. Vitaminler çoğu zaman başka gıdalar olmadan çalışamazlar.

Gerekli günlük riboflavin miktarı çeşitli şekillerde tanımlanır.

Normal günlük önerilen riboflavin alımı genellikle aşağıdaki gibi tanımlanır

Bu besin takviyesini reçetesiz alıyorsanız, etiketteki tüm önlemleri dikkatli bir şekilde okuyun ve uygulayın. Bu ek için, aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Çocuklarda normal günlük önerilen miktarların alınmasıyla ilgili sorunlar bildirilmemiştir.

Yaşlı erişkinlerde normal günlük önerilen miktarların alınmasıyla ilgili sorunlar bildirilmemiştir.

Kadınlarda yapılan araştırmalar, bu ilacı emzirirken bebeğe kullandıklarında en az risk taşıdığını düşündürmektedir.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Bu bölüm, riboflavin içeren bir takım ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Ribo-100’e özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacı bir doz özlediyseniz, kaçırdığınız dozu atlayın ve düzenli doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Besin takviyesini oda sıcaklığında, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Ribo-100’ü Kullanmadan Önce

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Gerekli etkileri ile birlikte, bir diyet ilave bazı istenmeyen etkilere neden olabilir. Riboflavin, özellikle büyük dozlar alınırsa idrarın normalden daha sarı bir renge sahip olmasına neden olabilir. Bu beklenen ve alarm için bir sebep değildir. Bununla birlikte, genellikle, riboflavin herhangi bir yan etkiye neden olmaz. Bunu kullanırken başka alışılmadık etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx / OTC Rx ve / veya OTC

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Besin Desteği multivitamin, balık yağı, biyotin, Lovaza, CoQ10, askorbik asit, kalsiyum / vitamin d, Koenzim Q10, Probiyotik Formül, omega-3 çoklu doymamış yağ asitleri

Vitamin / Mineral İlavesi ve Eksikliği folik asit, demir sülfat, merkez, ergokalsiferol, D2 vitamini, tiamin, çinko, selenyum

Uygun riboflavin kullanımı

Ribo-100 Yan Etkiler

Riboflavin