Renal Hücreli Kanser Tedavisi

Renal hücre kanserine (böbrek kanseri veya renal adenokarsinoma olarak da adlandırılır), malign (kanser) hücreler, böbrek tübül astar (çok küçük borular) bulunan olduğu bir hastalıktır. bel üzerinde 2 böbrekler, omurganın her iki tarafında tek bir bulunmaktadır. Böbrekler filtre ve temiz kan Tiny tübüller. Onlar atık ürünleri dışarı almak ve idrar yapmak. Uzun bir tüp aracılığıyla her böbrekten idrar geçer mesane içine bir üreter denilen. o üretra geçer ve vücudu terk edinceye kadar mesane idrar tutar.

üreterler veya renal pelvis (idrar toplayan ve üreterler bunu drene böbrek parçası) başlayan kanser renal hücreli kanser farklıdır. (Daha fazla bilgi için Geçici Renal Pelvis Hücre Kanser ve Üreter Tedavi hakkında özet bakınız).

denilen bir hastalığa yakalanma riskini artırır her şey; bir risk faktörü. risk faktörüne sahip olacak anlamına gelmez; kanser olsun, risk faktörlerine sahip değil olacak anlamına gelmez; kanser alamadım. Eğer risk altında olabilir düşünüyorsanız doktorunuzla konuşun. renal hücreli kanser için risk faktörleri şunlardır

Bu ve diğer belirti ve bulgular renal hücreli kanser veya diğer koşullara neden olabilir. erken dönemlerinde hiçbir belirti veya semptom olabilir. Tümör büyüdükçe Belirti ve bulgular görülebilir. Aşağıdakilerden herhangi birine sahipseniz doktorunuza danışın

Aşağıdaki testler ve prosedürler kullanılabilir

prognoz (iyileşme şansı) ve tedavi seçenekleri aşağıdaki bağlıdır

Kanser böbrek içinde ya da diğer yayıldı öğrenmek için kullanılan süreç; vücut parçaları evreleme denir. elde edilen bilgiler; süreci evreleme hastalığın evresi belirler. Bilmek önemlidir; sırayla sahne tedavi planı. Aşağıdaki testler ve; prosedürleri hazırlama işleminde kullanılabilen

Kanser dokusu, lenf sistemi ve kan yoluyla yayılabilir

kanser vücudun başka bir kısmına yayılır, bu metastaz denir. Kanser hücreleri uzak (primer tümörün) onlar başladığı yerden kırmak ve lenf sistemi veya kan yoluyla seyahat.

metastatik tümör primer tümör aynı kanser türüdür. renal hücre kanseri kemiğe yayılması halinde, örneğin, kemik kanser hücreleri aslında kanser, böbrek hücreleridir. Hastalık metastatik renal hücreli kanser, değil kemik kanseridir.

Evre I, tümör 7 cm veya daha küçüktür ve sadece böbrekte görülür.

Evre II’de tümör daha büyük 7 santimetre ve sadece böbrekte görülür.

evre III

Evre IV kanser yayıldı

Tekrarlayan böbrek hücreli kanser tedavi edildikten sonra (gel) nüks olan kanser türüdür. Kanser böbrek veya vücudun diğer bölgelerinde, ilk tedaviden sonra uzun yıllar geri gelebilir.

tedavilerin farklı tipte renal hücreli kanser hastaları için kullanılabilir. Bazı tedaviler (şu anda kullanılan tedavi) standart ve bazı klinik deneylerle test ediliyor. Bir tedavi klinik çalışma mevcut tedaviler geliştirmek ya da kanser hastaları için yeni tedaviler hakkında bilgi edinme yardım etme amaçlı bir araştırmadır. Klinik çalışmalarda yeni bir tedavi standart tedaviden daha iyi olduğunu göstermek, yeni tedavi standart tedavi haline gelebilir. Hastalar klinik araştırmaya katılan düşünmek isteyebilirsiniz. Bazı klinik çalışmalarda tek tedavi başlamış değil hastalara açıktır.

kısmen ya da böbrek kaldırmak için Ameliyat genellikle böbrek hücresi kanserini tedavi etmek için kullanılır. Ameliyat aşağıdaki tipleri de kullanılabilir

Bir kişi 1 çalışma böbrek parçası ile yaşayabilir, ancak her iki böbrek kaldırıldı veya çalışmıyor ise, kişi sağlıklı veya bir böbrek nakli (yedek (vücudun dışında bir makine kullanarak kanı temizlemek için bir prosedür) diyaliz ihtiyacınız olacak bağışlanan böbrek). hastalığın sadece böbrekte ve bir bağışlanan böbreğin bulunabilir olduğunda bir böbrek nakli yapılabilir. Hasta bağışlanan böbrek beklemek varsa gerektiği gibi, diğer tedavi verilir.

kanser kaldırmak için cerrahi mümkün olmadığı durumlarda, bir tedavi olarak adlandırılan arteriyel embolizasyon tümörü küçültmek için kullanılabilir. Küçük bir ision yapılır ve kateter (ince boru) böbrek akar, ana damar içine sokulur. Özel bir jelatin sünger küçük parçalar, kan damarı içine kateter aracılığı ile enjekte edilir. süngerler böbrek kan akımını engellemek ve oksijen ve büyümek için ihtiyaç duydukları diğer maddeleri girmesini kanser hücrelerini engellemek.

Doktor ameliyat sırasında görülebilir tüm kanser kaldırır bile, bazı hastalar bırakılan herhangi bir kanser hücrelerini öldürmek için ameliyat sonrası kemoterapi veya radyasyon terapisine verilebilir. Kanser geri gelecek riskini düşürmek için, ameliyattan sonra verilen tedavi, adjuvan tedavi denir.

Radyasyon terapisi kanser hücrelerini öldürmek ya da onları büyüyen tutmak için radyasyon yüksek enerjili x-ışınları veya diğer türlerini kullanan bir kanser tedavi yöntemidir. Radyasyon tedavisinin iki türü vardır. Dış radyasyon terapisi kanser doğru radyasyon göndermek için vücut dışında bir makine kullanır. İç radyasyon tedavisi kanserin içine veya yakın doğrudan yerleştirilir iğneler, tohumlar, teller veya kateterler mühürlü bir radyoaktif madde kullanır. radyasyon tedavisi verilir yolu kanseri tipi ve evresi tedavi edilen bağlıdır.

Kemoterapi hücreleri öldürerek veya bölerek onları durdurarak kanser hücrelerinin büyümesini durdurmak için ilaç kullanan bir kanser tedavi yöntemidir. Kemoterapi ağızdan alınan veya damar veya kas içine enjekte edildiğinde, uyuşturucu kan dolaşımına ve vücut (sistemik kemoterapi) boyunca kanser hücrelerini ulaşabilirsiniz. kemoterapi karın gibi beyin omurilik sıvısı, bir organ veya vücut boşluğuna doğrudan yerleştirildiğinde, ilaçlar çoğunlukla bu alanlarda kanser hücrelerini (bölgesel kemoterapi) etkiler. kemoterapi verilir yolu kanseri tipi ve evresi tedavi edilen bağlıdır.

Böbrek (Renal Hücreli) Kanser

Biyolojik tedavi kanserle mücadele için hastanın bağışıklık sistemini kullanan bir tedavi yöntemidir. Bir laboratuvarda vücut tarafından üretilen veya yapılan maddeler kansere karşı vücudun doğal savunma doğrudan artırmak veya geri yüklemek için kullanılır. Kanser tedavisi Bu tip bioterapi veya immunoterapi denir. biyolojik tedavi aşağıdaki türleri renal hücreli kanser tedavisinde kullanılan veya çalışılmaktadır

Böbrek (Renal Hücreli) Kanser

Hedeflenen tedavi ilaçları veya diğer maddelerin normal hücrelere zarar vermeden tespit ve saldırı belirli kanser hücreleri kullanır. antianjiyojenik ajanlar ile hedefe yönelik tedavi ilerlemiş renal hücreli kanser tedavisinde kullanılır. Antianjiyojenik ajanlar, bir tümörde şekillendirme açlıktan ve büyüyen durdurmak veya küçültmek için tümörün neden olan kan damarlarını tutun. Monoklonal antikorlar ve kinaz inhibitörleri Angiogenik maddelerin iki tip böbrek hücresi kanserini tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Monoklonal antikor tedavisi, bağışıklık sistemi hücrenin tek bir türünden, laboratuarda yapılan antikorlar kullanır. Bu antikorlar kanser hücrelerinin büyümesine yardımcı olabilecek kanser hücrelerinin veya normal maddelerle ilgili maddeleri tespit edebilirsiniz. antikorlar maddelere eklemek ve kanser hücrelerini öldürmek onların büyümesini engelleyebilir veya onları yayılmasını engellemek. Monoklonal antikorlar, infüzyon yoluyla verilmiştir. Bunlar tek başına kullanılabilir ya da kanser hücrelerine doğrudan ilaçlar, toksinler ya da radyoaktif malzeme taşımak için. böbrek hücresi kanserini tedavi etmek için kullanılan monoklonal antikorlar, yeni kan damarları tümör oluşmasına neden olmak için ve blok maddeleri ekleyin.

Kinaz inhibitörleri bölünmesi hücreleri durdurmak ve tümörlerin büyümek için ihtiyaç duydukları, yeni kan damarlarının büyümesine engelleyebilir. Bir mTOR kinaz inhibitörü inhibitörünün türüdür. Everolimus ve temsirolimus ilerlemiş renal hücreli kanseri tedavisinde kullanılan mTOR inhibitörleri vardır.

Böbrek (Renal Hücreli) Kanser

klinik çalışmalar hakkında bilgiler Bu forumda edinilebilir.

Bazı hastalar için, klinik araştırmaya katılan en iyi tedavi seçeneği olabilir. Klinik çalışmalar kanser araştırma sürecinin bir parçasıdır. Klinik çalışmalar yeni kanser tedavileri güvenli ve etkili veya standart tedaviden daha iyi olup olmadığını öğrenmek için yapılır.

kanser için bugünün standart tedavilerin çoğu önceki klinik çalışmalarda dayanmaktadır. Bir klinik araştırmaya katılmak hastalar standart tedavi ya da yeni bir tedavi olanaklarından ilk yararlananlar arasında olabilir.

Klinik çalışmalarda yer almak hastalar da ileride ele alınacaktır yolu kanseri geliştirmeye yardımcı olur. Klinik çalışmalarda etkili yeni tedavilere yol açmaz bile, genellikle ileriye yönelik önemli sorular ve yardım taşımak araştırma cevap.

Bazı klinik çalışmalarda sadece henüz tedavi almamış hastalar dahildir. kanser daha iyi kazanılmış değildir hastalar için diğer çalışmalarda deney tedavileri. yinelenen (geri geliyor) kanser durdurmak ya da kanser tedavisinin yan etkilerini azaltmak için yeni yollar testi klinik çalışmalar da vardır.

Klinik çalışmalar ülkenin birçok yerinde yer alıyor. Güncel tedavi klinik çalışmalarda bağlantılar için aşağıdaki Tedavi Seçenekleri bölümüne bakın. Bunlar klinik çalışmaların liste alınan edilmiştir.

kanser teşhis etmek ya da kanserin evresine bulmak için yapılmıştır testlerin bazıları tekrar edilebilir. Bazı testler tedavi ne kadar iyi çalıştığını görmek için tekrarlanacaktır. Devam değiştirme veya tedaviyi durdurmak için konusunda kararlar bu testlerin sonuçlarına göre olabilir.

Bazı testler tedavi sona erdikten sonra, zaman zaman yapılabilir devam edecektir. Bu testlerin sonuçları durumunuz değişip değişmediğini göstermek veya kanser nüks varsa (gel) olabilir. Bu testler bazen takip testleri ya da check-up denir.

aşama tedavisi I renal hücre kanseri şunları içerebilir

evre I böbrek hücreli kanser. sizin için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında doktorunuzla konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

evre II böbrek hücreli kanser tedavisi şunları içerebilir

evre II böbrek hücreli kanser. sizin için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında doktorunuzla konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

evre III renal hücreli kanser tedavisi şunları içerebilir

evre III renal hücreli kanser. sizin için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında doktorunuzla konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

Evre IV ve tekrarlayan renal hücreli kanser tedavisi şunları içerebilir

Evre IV renal hücreli kanser ve tekrarlayan böbrek hücreli kanser. sizin için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında doktorunuzla konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

renal hücre kanseri, şu konulara bakın

Ulusal Kanser Enstitüsü genel kanser bilgi ve diğer kaynaklar için bkz

Bu kanser bilgiler özet böbrek kanseri tedavisinde ilgili güncel bilgileri yer alır. Bilgilendirme ve hastalar, aileleri ve bakıcıları yardım etmek anlamına gelir.

Erişkin Tedavi Yayın Kurulu.

Bir klinik çalışma gibi bir tedavi diğerine göre daha iyi olup olmadığı gibi bilimsel bir soruyu cevaplamak için bir çalışmadır. Denemeler geçmiş çalışmalar ve ne laboratuvarda öğrenmiş oldu dayanmaktadır. Her deneme kanser hastalarına yardım etmek için yeni ve daha iyi yollarını bulmak için bazı bilimsel sorulara cevaplar. Tedavi Klinik çalışmalar sırasında, bilgi, yeni bir tedavi ve ne kadar iyi çalıştığını etkileri hakkında toplanır. Bir klinik araştırma yeni bir tedavi bir şu anda kullanılmakta olan daha iyi olduğunu gösteriyorsa, yeni tedavi “standardı.” hale gelebilir Hastalar klinik araştırmaya katılan düşünmek isteyebilirsiniz. Bazı klinik çalışmalarda tek tedavi başlamış değil hastalara açıktır.

Erişkin Tedavi Yayın Kurulu. Renal Hücreli Kanser Tedavisi. Bethesda, MD: / tipleri / böbrek / hasta / böbrek tedaviye. . [Sayfalar: 26389448]