rektal kanama

Rektal kanamalar genellikle alt kolonunuzdan veya rektumdan kaynaklanan kanamaya atıfta bulunulsa da, ani kanamanız anüsünüzden geçen tüm kanlara atıfta bulunabilir. Rektumunuz kalın bağırsağınızın son birkaç santimini oluşturuyor.

Rektal kanama, dışkıda, tuvalet kağıdında veya tuvalet kasesinde kan gibi görünebilir. Rektal kanamayla sonuçlanan kan parlak kırmızıdan koyu kahverengiye, koyu renkli ve katran rengine kadar değişebilir.

Hızlı, sığ solunum: Ayakta kaldıktan sonra Baş dönmesi veya baş dönmesi; Bulanık görme; bayılma; bayılma; karışıklık; bulantı; soğuk, nemli, soluk cilt; düşük idrar çıkışı

Doktorunuzu veya acil tıbbi yardımınızı ziyaret etmelisiniz

Rektal kanama ve herhangi bir şok belirtisi varsa acil yardım isteyin

Derhal tıbbi yardım isteyin

Rektal kanamanın olması halinde birini acil bakıma veya acil servise götürsün.

Bir doktor ziyareti zamanlamak

Kanamanın sizi endişelendirmesi durumunda 1-2 gün veya daha uzun süren rektal kanamanız varsa doktorunuzu görmek için randevu alın.

Genellikle, rektal kanamaları kabızlık gibi bariz bir nedenden olan 40 yaşından küçük insanların test etmeye ihtiyaçları yoktur. Bununla birlikte, birçok doktor, 40 yaşından büyük insanlar için kolonoskopi gibi testlerin, kanamaya katkıda bulunan kansere sahip olma ihtimalini ortadan kaldırmasını öneriyor.

Doktorunu ziyaret et

Sürekli veya ağır; Şiddetli karın ağrısı veya krampları eşlik eder; anal ağrı eşlik eder