Rauwolfia alkaloid (oral yol) tanım ve marka isimleri

Rauwolfia alkaloidleri, antihipertansifler adı verilen genel ilaç sınıfına aittir. Yüksek kan basıncını (hipertansiyon) tedavi etmek için kullanılırlar.

Yüksek tansiyon, kalp ve atardamarların iş yüküne katkıda bulunur. Eğer uzun süre devam ederse, kalp ve arterler düzgün çalışmayabilir. Bu beyin, kalp ve böbreklerin kan damarlarına zarar verebilir ve bu da inme, kalp yetmezliği veya böbrek yetmezliğine neden olabilir. Yüksek tansiyon, kalp krizi riskini de artırabilir. Tansiyonun kontrol edilmesi durumunda bu sorunların ortaya çıkması daha az olasıdır.

Rauwolfia alkaloidleri, belirli sinir yolları boyunca sinir uyarılarını kontrol ederek çalışır. Sonuç olarak, kalp ve kan damarlarında kan basıncını düşürmek için harekete geçer.

Rauwolfia alkaloidleri doktorunuz tarafından belirlenen diğer koşulları tedavi etmek için de kullanılabilir.

Bu ilaçlar yalnızca doktorunuzun reçetesiyle birlikte verilir.

Tablet

Bir ilaç, belli bir kullanım için pazarlama için onaylandıktan sonra, diğer tıbbi problemler için de yararlı olduğunu gösterebilir. Bu kullanım ürün etiketlemesine dahil edilmemesine rağmen, aşağıdaki tıbbi duruma sahip belirli hastalarda reserpin kullanılmaktadır.

Bu ürün aşağıdaki dozaj formlarında mevcuttur