Pulmolit

Terapötik Sınıf: Teşhis Ajanı, Radyofarmasötik Görüntüleme

Pulmolit için kullanır

Technetium Tc 99m albumin agregalı enjeksiyon, çocuklarda ve yetişkinlerde akciğer sorunlarının değerlendirilmesine yardımcı olmak için doktorunuzun ciğerinizin görüntüsünü görmesine yardımcı olmak için kullanılır. Aynı zamanda doktorunuzun peritoneovenöz [LeVeen] şantınızın bir görüntüsünü görmesine yardımcı olmak için kullanılır.

Bu ilaç, sadece nükleer tıpta uzmanlaşmış bir doktorun direkt denetimi altında ya da doğrudan gözetiminde verilir.

Tanı testi kullanmaya karar verirken, testin tüm riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Ayrıca, başka şeyler test sonuçlarını etkileyebilir. Bu test için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Bugüne kadar yapılmış uygun çalışmalar, çocuklarda Technetium Tc 99m albumin agregalı enjeksiyonun kullanımını sınırlayacak pediatrik özel problemleri göstermedi.

Geriatrik hastalarda, teknetium Tc 99m albumin agregalı enjeksiyonun yaşla ilişkisi hakkında hiçbir bilgi mevcut değildir.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Pulmolit Kullanmadan Önce

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu tanı testinin kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, technetium tc 99m albumin içeren çeşitli ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Pulmolite özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bir doktor veya başka bir eğitimli sağlık uzmanı size veya çocuğunuza bu ilacı verecektir. Bu ilaç, taramadan önce damarlarınızda bir iğne ile verilir.

Bu ilacı alırken doktorunuzun sizi veya çocuğunuzu yakından kontrol etmesi çok önemlidir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesine ve kullanmaya devam etmeye devam edip etmeyeceğinize karar vermesine izin verir.

Bu ilacı kullanırken, siz veya çocuğunuz radyasyona maruz kalabilir. Bununla ilgili endişeleriniz varsa doktorunuzla konuşun.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuzla veya hemşirenizle görüşün.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik? Bilinmiyor

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Teknesyum tc 99m albumin agregalı uygun kullanım

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla bağlantı kurmak için Pulmolite destek grubuna katılın.

Pulmolit Kullanırken Alınacak Önlemler

Pulmolit Yan Etkileri

Pulmolit (albümin agregalı)