Pirimetamin (oral yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilacı çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayın. Aşırı doz, özellikle çocuklarda tehlikelidir.

Bu ilaç midenizi rahatsız ediyorsa veya kusmaya neden oluyorsa, yemek veya atıştırmalık ile alınabilir.

Eğer sıtmayı tedavi etmek için bu ilacı kullanıyorsanız, doktorunuzun size (üç taneye kadar) söylemiş olduğu tablet sayısını, doktorunuzun verdiği diğer ilaçlarla birlikte tek bir doz olarak alın. Ateşi geliştirirseniz ve bir sağlık kuruluşuna yakın değilseniz ve bu ilacı muhtemelen sıtmaya neden olabileceğini düşündüğünüz şekilde tedavi etmek için kullanıyorsanız, doktorunuzun size (en fazla 3) almasını söylediği tablet sayısını tek bir doz olarak alın .

Bu ilaç, düzenli bir programa aldığınızda en iyi sonucu verir. Günde iki doz almayı seçerseniz kahvaltı ile, diğeri de akşam yemeğinde bir doz alınabilir. Herhangi bir dozu kaçırmadığınızdan emin olun. Bununla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Depolama

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.