Öz-yönetim – lewy body demans

Yaşam tarzı ve ev ilaçları

Başa çıkma ve destek

Belirtiler ve ilerleme, Lewy beden demansı olan herkes için farklıdır. Bakıcıların, aşağıdaki ipuçlarını bireysel durumlara uyarlamaları gerekebilir

Gün boyunca kafein düzeyini sınırlamak, gündüz uykusunu önlemek ve gündüz egzersizi için fırsatlar sunmak caydırıcılık, gece huzursuzluğunu önlemeye yardımcı olabilir.

Lewy beden demansı olan insanlar genellikle karışıklık, hayal kırıklığı, öfke, korku, belirsizlik, keder ve depresyon gibi duyguların bir karışımını yaşarlar.

Kişiyi dinleyerek, hala hayattan zevk alabileceğini, pozitif olabileceğini ve kişinin haysiyet ve öz saygı duymasına yardımcı olmak için elinizden gelenin en iyisini yapabileceğini güvence altına alarak destek sunun.

Kendine bakmak

Lewy beden demansına sahip biri için bir bakıcıysanız, düşmeyeceğinden emin olmak için kişiyi yakından izleyin, bilinç kaybın veya ilaçlara olumsuz tepki verme. Karışıklık, sanrılar veya varsanılar sırasında güvence sağlayın.

Bakımın fiziksel ve duygusal talepleri yorucu olabilir. Öfke, suçluluk, hayal kırıklığı, azalış, endişe, üzüntü veya sosyal izolasyon yaşayabilirsiniz. Bakım verenin tükenmesini önlemeye yardımcı olun

Lewy beden demansına ve ailelerine sahip olan birçok kişi danışmanlık veya yerel destek gruplarından yararlanabilir. Destek gruplarıyla, doktorlarla, kaynaklarla, yönlendirmelerle, evde bakım kurumlarıyla, gözlemlenen yaşam tesisleriyle, telefonla yardım hattıyla ve eğitim seminerleriyle bağlantı kurmak için sağlık veya yaşlanma konusunda yerel ajanslarınızla iletişime geçin.

Rochester, Minnesota, ABD News & World Report En İyi Hastaneler sıralamasında nöroloji ve nöroşirürji için birinci sırada yer alıyor. Arizona, Scottsdale ve Florida Jacksonville’de ABD News & World Report tarafından nöroloji ve nöroşirürji alanındaki en iyi hastaneler arasında yer almaktadır. Nöroloji ve nöroşirurji için En İyi Çocuk Hastaneleri arasında yer almaktadır.

2015-2016 için ulusun en iyi Nöroloji ve Nöroşirurji hastanesi olarak kabul edilmiştir.