Öğle Yemeği Paketli Öğle Yemekleri

Jamie Oliver sayesinde, okul yemekleri radikal bir revizyona girdi. Peki ya çocuklar için paketlediğimiz öğle yemeği kutuları ne olacak?

Çocuğunuzun okula aldığı öğle yemeğinin evde ne yiyebilecekleri gibi sağlıklı ve dengeli bir öğle yemeği sağladığından emin olmak da önemlidir.

Bu, çocukların ihtiyaç duyduğu besin maddelerini içeren bol miktarda gıdalar ve şeker ve doymuş yağ oranı yüksek gıdalar demektir.

Yiyecek ve beslenme ile ilgili sağlıklı gıdaların temelleri hakkında bilgi edinin.

Çocuğunuzun öğle yemeğini hazırlama

Dengeli paketlenmiş bir öğle yemeği,

Nişastalı gıdalar iyi bir enerji kaynağıdır ve öğle yemeğinin üçte birini oluşturmalıdır. Ancak işlerin sıkılmasına izin verme.

Sandviç yerine, çocuklara bagels, pide ekmeği, sarar ve baget ver. Beyaz ekmek yerine kahverengi, kepekli veya tohum ekmeği kullanın.

Sağlıklı nişastalı gıdalar için fikir edinin.

Çocuklar genellikle parmaklarıyla yiyebilecekleri yiyecekleri sever, bu nedenle havuç veya biber gibi çiğ sebzeleri doğranır ve sebzeleri daldırmak için humus veya peynir verirler.

Breadsticks ve kepekli kraker, az yağlı yumuşak peynirle yayılabilir veya az yağlı kaşar ve turşu ile yenilebilir harika parmak gıdalaridir.

Çocuklar için az yağlı atıştırmalıklar

Çikolata çubuklarını ve kekleri taze meyve ile değiştirin. Her gün meyveyi değiştirin ve onları kivi veya kavun gibi yeni şeyler denemek için çağırın.

Salça almayan fındık, çocukların evde olması için mükemmel bir aperitif yemektir, ancak onları çocuğunuzun paketlenmiş öğle yemeğinden çıkarmak en iyisidir. Birçok okul, fındık alerjisi ile öğrencileri korumak için fındık yasaklar.

Ayrıca lezzetli bir meyve salatası da hazırlayabilirsiniz. Yenilikler denediğinde yaratıcı ol ve çocuklarını teşvik et.

Şeker oranı yüksek olduğu için dişler için kötü olabileceği için kurutulmuş meyvelerin yemekler arası bir aperitif olarak önerilmediğini unutmayın.

Sağlıklı gıda takasları için daha fazla fikir var.

Daha sağlıklı yiyecekler hazırlama

Çocuklarınızın daha sağlıklı bir öğle yemeğine alışması biraz zaman alabilir. Ancak sağlığı için buna değer, bu yüzden denemeye devam edin.

Evde bir aile olarak daha geniş yelpazedeki gıdaları yiyerek yardımcı olabilirsiniz. Ailenizin diyetine daha fazla meyve ve sebzeyi nasıl tanıtacağınıza dair fikirler için 5 A GÜN’i ve ailenizi okuyun.

Süpermarket yiyecek etiketlerini okurken, çocuğunuzun öğle ve akşam yemeklerinde daha sağlıklı yiyecekler almanıza yardımcı olabilir. Yiyecek ve etiketler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ara sıra yapılan muameleler için çikolata ve kekleri saklayın. Teşvikini göstermek için yeni bir şey denediklerinde çocuğunuza övgüde bulundurmayı unutma.

Sağlıklı öğle yemeği için bir sürü fikir bulabilirsiniz: sağlıklı öğle yemeği kutusu fikirleri.

16/01 /

16/01 /

Çocuk gıdası

Hizmetler

yer

YENİ Sugar Smart uygulamasını edinin ve ailenize ücretsiz fiş, yemek tarifleri ve Sugar Smart fikirleri için bugün katılın.

Yağlı, doymuş yağlı, şekerli ve tuzlu, ancak lezzetli yemekler için sağlıklı yemek tarifi fikirleri

Telaşlı bir yiyen de dahil olmak üzere bir aile için yemek mi pişiriyorsun? Bu ipuçlarını kontrol edin ve çocuğunuza meyve ve sebze kucaklaşmasına yardımcı olun

Diyetinizin dengesini doğru bir şekilde elde etmek istiyorsanız, Eatwell Rehberi’ni kullanın. Her gıdadan ne kadar yemek yemeniz gerektiğini gösterir

Sağlıklı beslenme, fitness, cinsel eğitim ve sınav stresini içeren çocuk sağlığı hakkında bilgi

Size yakın servisler

Sugar Smart’ı alalım!

Sağlıklı yemek tarifleri

5 GÜN ve Aileniz

The Eatwell Resimleri

 6-15