Kısa abazur poleni allerjen özü dil altı

Terapötik Sınıf: İmmunolojik Ajan

Kullanım Alanları Kısa süren yaban mızısunu polen allerjeni özü için

Kısa yaban mızıcası polen alerjeni özü sadece doktorunuzun reçetesiyle birlikte verilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Kısa tırvalga poleni alerjen özütü için aşağıdakiler göz önünde bulundurulmalıdır:

Kısa süren yaban muzu polen alerjen özütü veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir olağandışı veya alerjik reaksiyon geçirmemişse doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Çocuklarda Ragwitek ™ kullanımı belirtilmemiştir. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Bugüne kadar yapılan uygun çalışmalar, yaşlılarda Ragwitek ™ ‘in kullanımını sınırlayacak geriatrik spesifik problemler göstermedi. Bununla birlikte, 65 yaşından büyük yaşlı hastalarda güvenlik ve etkililik saptanmamıştır.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Kısa sürede ragweed polen alerjen özütü kullanmadan önce

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı kısa yaban mızısısı polen alerjen özütünün kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Kısa tırtıllı polen alerjeni özünü, doktorunuzun yönlendirdiği şekilde alın. Daha fazla almayın, daha sık almayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın.

Kısa yaban mazı poleni allerjeni özü bir İlaç Rehberiyle birlikte verilmelidir. Bu talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza sorun.

Ragwitek ™ ‘i, her bir tırmığ tozu polen sezonunun beklenen başlangıcından en az 3 ay önce başlatın ve polen mevsimi boyunca günlük olarak kısa süren tazyikli polen alerjen özütü almaya devam edin.

Bir klinikte veya hastanede ilk doz Ragwitek ™ ‘i almayı öneririz. Bu, ciddi bir alerjik reaksiyon belirtileri veya semptomlarından en az 30 dakika boyunca sizi izlemek içindir. İlk Ragwitek ™ dozuna müsamaha ederseniz, evde sonraki dozları alabilirsin.

Kullanmak

Kısa süren yaban mazı poleni allerjeni ekstraktının dozu, farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler, kısa süren yaban muzu polen alerjen özütünün ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bir miktar kısa yaban mersini poleni allerjeni özü özlederseniz, kaçırdığınız dozu atlayın ve düzenli doz programınıza geri dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Kısa süren yaban muzu poleni allerjeni özütü birden fazla doz almayı unutursanız, talimatlar için doktorunuza başvurun.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Kısa ragweed poleni allerjeni özü kullanırken doktorunuzun ilerlemesini kontrol etmesi çok önemlidir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesine ve almaya devam edip etmeyeceğinize karar vermesine izin verir.

Kısa yaban mazı poleni allerjeni özü, anafilaksi de dahil olmak üzere ciddi alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Anafilaksi derhal tıbbi yardım gerektirir. Bu reaksiyonun en ciddi belirtileri çok hızlı veya düzensiz solunum, nefes nefese nefes alma, baygınlık veya bayılma şeklindedir. Diğer işaretler arasında yüz derisinin renk değişiklikleri, çok hızlı ancak düzensiz kalp atışı veya nabız, deride kovan benzeri şişme ve göz kapaklarının şişmesi veya şişmesi veya gözlerin şişmesi sayılabilir. Bu yan etkiler ortaya çıkarsa, hemen acil yardım alın.

Doktorunuz, bu ilacı aldığınız yılın mevsiminde alerjik reaksiyonlar için acil enjeksiyon yaptırmanızı önerebilir. Durum buysa, ciddi bir alerjik reaksiyon durumunda kendiniz için nasıl kullanacağınızı bildiğinizden emin olun.

Kısa mızır kurye polen alerjen özütünün doğru kullanılması

Kısa yabanestiği poleni allerjeni özü, eozinofilik özofajit riskini artırabilir. Şiddetli göğüs ağrısı ya da kısa yaban mızıbalı poleni allerjen özütü alırken yutma sorunu yaşıyorsanız hemen doktorunuza danışın.

Nefes almada sorun yaşıyorsanız veya astım kontrolünüz zorlaşırsa derhal doktorunuzu arayın.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Önlemler Kısa mecburi polen alerjen özütü kullanırken

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Allerjik Rinit prednizonu, prometazin, Zyrtec, flutikazon burun, loratadin, Flonaz, Benadril, montelukast, setirizin, Singulair, triamsinolon, Claritin, deksametazon, difenhidramin, metilprednizolon, Phenergan, Nasonex, feksofenadin, budesonid burun, Allegra, Decadron, klorfeniramin, Medrol Dosepak , Azelastin burun

 Ya da benzer ilgi alanlarına sahip diğer insanlarla bağlantı kurmak için yaban muzu polen alerjen özütü destek grubuna katılın.

Kısa yırtıklı polen alerjeni özü Yan Etkiler

Yaban muzu poleni alerjen özütü