kırmızı göz

Kırmızı göz, bir veya her iki gözü de etkileyebilen yaygın bir sorundur. Kırmızı göz ile ilişkili kızarıklık, bazı yüzey iritasyon veya enfeksiyonlardan dolayı genişleyen (genişleyen) göz yüzeyindeki damarlardan gelir.

Varsa, kırmızı göz için doktorunuza veya acil durum numaranızı ziyaret etmelisiniz.

Vizyonunuz aniden değişir: Şiddetli baş ağrısı, göz ağrısı, ateş veya olağandışı ışığa duyarlılık eşlik eder; bulantı veya kusma da yaşar; gözünüzde sıçrayan yabancı bir nesne veya kimyasal madde kaynaklı olduğu için aniden etrafında haleler görmeye başlarsınız Işıklar; Sanki bir şey gözünüze çarpmış gibi hissediyorsunuz; gözlerinizde veya etrafında şişme var; gözünüzü açamıyor veya gözünüzü açık tutamıyorsunuz

Acil tıbbi yardım isteyin

Bazen, kısa süreli kırmızı gözler genellikle kaygılanmaya neden olmaz. Kızarıklığın tezgah üstü göz damlalarına karşı bir tepkiden kaynaklandığını düşünüyorsanız, farklı bir marka deneyin veya bunları kullanırken ara verin.

Bir doktor randevusu alın

Özellikle kalın veya hemen hemen sürekli pus veya mukus akıntısı varsa, birkaç gün sonra sulanmayan kırmızı göz varsa doktorunuzla temasa geçin.

Acı ile kızarıklık geçiriyorsanız ve geçmişte göz ameliyatı geçirmişseniz veya yakın zamanda göz ameliyatı veya göz enjeksiyonu yaptıysanız, göz doktorunuzla iletişime geçin.

Doktorunu ziyaret et