Hpv ve genital siğiller üzerine araştırma

Öne Çıkan Araştırma

Cinsel yolla bulaşan hastalıklarla ilgili daha geniş kapsamlı araştırma programının bir parçası olarak, papillomavirüsleri ve HPV enfeksiyonunun doğal geçmişini daha iyi anlamak, HPV enfeksiyonlarının daha doğru ve hızlı algılanması ile yeni teşhisler geliştirmek, yeni tedaviler bulmak, mevcut HPV önlemeyi incelemek için araştırma yürütür ve destekler Stratejileri ve davranış ve yaşın HPV enfeksiyonu üzerindeki etkisi, halihazırda onaylanmış iki HPV aşıına karşı immünolojik cevapların anlaşılmasını ve virüsün birden fazla suşuna karşı koruma kapasitesine sahip yeni nesil aşı geliştirilmesini içerir.

Theernment ayrıca mevcut HPV önleme stratejilerini ve davranış ve yaşın HPV enfeksiyonu üzerindeki etkisini inceleyen araştırmaları desteklemektedir. Seattle’daki Washington Üniversitesi’nde Dr. Laura Koutsky, virüsün tip 16’sına karşı koruyucu bir HPV aşısının bağışıklık cevabını araştıran ilk araştırmacılardan biriydi. HPV tip 16’ya karşı korunmaya yönelik iki aşı Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanmış ve mevcut olduğundan, bu araştırma aşılara uzun vadeli bağışıklık tepkisine bakmak için genişletilmiştir. Özellikle, araştırma ekibi 1999 veya 2000’de araştırılan HPV16 aşısını alan kadınlar, 2009’da onaylanmasından bu yana ruhsatlı HPV aşılarından birine sahip kadınlar ve kadınlar grubu hakkında üç ila dört yıllık takip verileri toplamaktadır Bir HPV aşısı almadı. Veriler, araştırmacıların HPV aşılarının uzun vadeli immünojenisitesini ve etkinliğini belirlemesine ve zaman içinde HPV’ye olan lokal ve sistemik bağışıklık yanıtlarını değerlendirmesine yardımcı olacak.

Washington’daki University of Epidemiology’de yardımcı doçent Dr. Rachel Winer, farklı yaş aralıklarında HPV enfeksiyonu ve enfeksiyon ile ilişkili risk faktörleri üzerinde çalışıyor. Yeni bir cinsel ilişki başlatmak gibi bazı HPV risk faktörleri bilinmesine rağmen, bazıları iyi tanımlanmamıştır. Buna ek olarak, HPV, genç kadınlar arasında en yaygın ise de, yaşlı kadınlar arasında yeni, kalıcı HPV enfeksiyonu ile ilişkili risk büyük oranda bilinmemektedir. Dr. Winer’ın ekibi, 45-65 yaş arasındaki kadınlar arasında yeni HPV enfeksiyonunun riskinin, 25-45 yaş kadınlardan daha fazla olup olmadığını inceliyor. Bu araştırma gelecekteki HPV’yi geliştirme konusunda kritik bilgiler sağlayacaktır.

HPV Araştırma Görevlileri, Cilt Hücrelerini Ölümsüzleştirmenin Yollarını Buldular