Bilgili çift gıda faturasını yüzde 40 azalttı – eat4cheap

Yedi günlük yemek planı ve öğle yemeğinde yemek artıkları yemeye devam ederken Tori Hunt ve kocası Ron’un haftalık alışveriş faturalarını% 40 oranında azaltmasına rağmen daha fazla meyve ve sebze yemeyi başardı.

Güney Londra’dan gelen çift, yiyecek harcamalarını haftada 115 £ ‘dan 70 £’ a indirdi, yani her bir yemek £ 1.66 ‘dan geldi.

Choices Eat4Cheap meydan okumasına katılanlar, sağlıklı beslenmenin daha fazla maliyete ihtiyaç duymadığını göstermeyi amaçlıyor – aslında paradan bile tasarruf edebilirsiniz.

“Kurbanlar yaptığımız veya tat düşürdük gibi hissetmedik.”

Daha pahalı

Tori

Tori, maliyetleri düşürmesine rağmen, eatwell plakasıyla gösterilen sağlıklı dengeli bir diyeti başardı ve haftanın her günü beş parça meyve ve sebze yediğini söylüyor.

Tasarrufların başlıca nedeni, haftalık bir yemek planına bağlı kalmak, değerli ürünler aramak, öğle yemeği için yemek artıkları ve sokak pazarında taze meyve ve sebze satın almaktı.

Tedaviler için hala geniş bir alan vardı ve Tori, evde pişmiş choc çerezleri ve 89 p, 2 litrelik vanilyalı dondurma küveti ile “kurabiye ve krema” tarzı tatlı yaparak yaratıcıydı.

Tori, “Hepsi planlamada” dedi. “Mağazalarda yiyeceklerin satın alınmasının ve öğle yemeğinden çıkmanın bizim gıda bütçemizin en büyük dreni olduğunu fark ettik.”

Eat4Cheap haftası için Tori ve Ron, öğle ve akşam yemeğini yedi gün boyunca karşılayacak bir yemek listesi hazırladılar ve bir alışveriş listesi oluşturdu.

Daha az yemek için iyi yiyin (PDF, 338Kb)

Tori, “Ana haftalık dükkanımızı büyük bir süpermarkette yaptık ve ofisimiz yakınlarındaki bir sokak pazarında hafta boyunca taze sebze ve meyveleri aldık” diyor Tori.

“Alışveriş listesine sahip olmak bütçenize sadık kalmayı kolaylaştırıyor. Satın aldığımız her ürün kullanıldı, bu da maliyet etkinliği ve israfı azalttı.

“Tipik olarak, ayda bir kere büyük bir süpermarket mağazası yapıyorduk ve bir sürü yiyecek aldık. Hepsi kullanılmış değil. İçinde bulunduğumuz şeyleri unuturduk ve yiyecek tüketmeye son vereceğiz “dedi.

Çift ayrıca, büyük marketlerden daha pahalı olma eğiliminde olan bir mini süpermarkete yapılan gezilerle aylık alışverişlerini de üstlenecekti.

Tori, “Haftalık bir dükkan yapmanın maliyetlerin kontrolünü ve atık miktarını azaltmamızı daha kolay yaptıklarını gördük” diyor Tori.

Eat4Cheap haftasında, ertesi gün işte öğle yemeğine yetişecek kadar büyük porsiyonlar akşam yemeği için pişirdiler.

Tori, “İş tezgahımda öğle yemeği alımı genelde £ 5 civarına gelirken, öğle yemeğinde yemek artıkları yemeyerek her öğünün maliyetini £ 1.66’ya düşürdük” diyor.

Eat4Cheap haftasında genellikle bir meyve smoothie ve haftanın her günü 5 A GÜN hedefini karşılamalarına yardımcı olan bazı meyvelerden oluşan bir kahvaltı.

Tori, “Meyve ve sebzelerdeki kısımlarımızı günde ortalama üç porsiyondan beşe artırdık, çok tatmin ediciydi” diyor Tori.

“Meydan okumadan önce, 5 A GÜN’imizi alacağımızı düşünüyorduk ama çok kısa geçtik. Bu bir göz açıcıydı. 5 Gününüzü zorlamak zor değil fakat küçük bir planlama gerektiriyor “dedi.

Tori, sağlıklı bir diyet yapmak için farklı yiyecek grupları arasında doğru dengeyi nasıl sağlayacağını gösteren eatwell plakasının tavsiyesine uyarak yağ azalttığını söylüyor.

Tori ve Ron’un tasarruf ipuçları

Sağlıklı yemek tarifleri

“Yemek tabağımız her zamankinden çok daha fazla sebze içti ve kırmızı et artık ana özellik değildi” diyor.

Çift, kalaylı domates, pirinç, pişmiş fasülye ve kıyılmış sığır eti gibi neredeyse tamamen değerli maddeleri seçti ve “tadında herhangi bir fark görmediklerini” söyledi.

Tori, “500 bardak değerinde kıyılmış kıyılmış sığır eti paketlerinden iki biber ürettik, yalnızca 2,92 İngiliz sterlini oldu ve hafta boyunca üç öğün yemek verdi” diyor Tori.

Çift, yerel köri evlerinden haftasonu paket servisi olan alışverişi sona erdirmek için tasarruf sağladı ve 10 sterlin tasarruf sağladı.

Tori “Bir paket paket için 30 £ harcayacağız” diyor. “Her zaman çok fazla sipariş verdik ve artıklar ana yemek yerine ertesi gün atıştırmalık olacaktı.

“Poppadoms ve naan ekmeği gibi ekstraları kesip evde pirinç yaparak, mantıklı davranarak aşırı sipariş vermeyerek, yine de bir zevkle para kazanabileceğimizi bulduk.”

Çiftin amacı, Eat4Cheap meydan okumasında haftalık yiyecek harcamalarında% 25 tasarruf sağlamaktı. Haftanın sonunda meblağı yaptıktan sonra, hedeflerinden fazlasını aştılar.

Tori, “Tasarruf yapmak için% 25 yola çıktık, ancak aslında% 40 tasarruf sağladık” diyor. “Sadece biraz planlama yaparak ne kadar tasarruf edebileceğinizi gösterecek.

The Eatwell Resimleri

“Kurbanlar yaptığımız veya tat düşürdük gibi hissetmedik. Ara sıra tedavi ederken biz ev yapımı ve sağlıklı yemek yiyorduk.

“Yemekte ayda 500 sterlin harcıyor olduğumuzun farkına varmak şok olmuştu ve bu doğum günü yemekleri veya Noel gibi özel günler sayılmaz.

5 GÜN

“Dengeli bir diyet yediğimizden ve 5 A GÜY’ten yediğimizden emin olmanın ilave zorluğuna rağmen, eat4 dizi ilkesine sıkışırsak, yine de ayda 200 £ tasarruf edebiliriz.”

Diyetisyen Azmina Govindji:

Öğle yemeği satın almak için ne kadar harcadığımızı çoğunlukla fark etmiyoruz, zira genellikle sorgulamadığımız bir alışkanlıktır. Tori, kalabalıktan yapılan evde öğle yemeğinin öğle yemeğini standart olarak satın aldığı öğle yemeğinin yaklaşık üçte birine mal olduğunu keşfetti – bu ayda büyük tasarruf sağlayabilir.

Haftalık paketinden extra accompaniments kesme mantıklı bir ipucu, özellikle bu yan yemekler genellikle yağ ve kalori yüksek olabilir.

Eat4Cheap’in meydan okuması, Tori’ye daha fazla meyve ve sebze yemesine yardımcı oldu ve sağlıklı yemenin daha pahalı olmasının gerekmediğini kanıtladı; daha dikkatli planlamayı gerektirdi.

Beslenme ve diyet

15/04 /

15/04 /

Yemek faturanızdan ne kadar tasarruf edebileceğiniz ve sağlıklı bir şekilde yemek yediğinizi gösteren bir bilgi grafiği

Siz ve aileniz için kolay egzersiz yapın ve sağlıklı beslenme ipuçları bulun.

Yağlı, doymuş yağlı, şekerli ve tuzlu, ancak lezzetli yemekler için sağlıklı yemek tarifi fikirleri

Diyetinizin dengesini doğru bir şekilde elde etmek istiyorsanız, Eatwell Rehberi’ni kullanın. Her gıdadan ne kadar yemek yemeniz gerektiğini gösterir

İster bir aile için yemek isterse kaçarken yemek yersiniz, ipuçlarımız ve tarifleriniz 5 A GÜN’inizi almanıza yardımcı olabilir

En iyi şekilde bakmanıza ve hissetmenize yardımcı olmak için sağlıklı, besleyici bir diyet nasıl elde edilebileceğinizi öğrenin.